17:5! Mladá Boleslav při premiéře rozdrtila Liberec

29. července 2015, Redakce

Drtivý výsledkový nástup Technology Florbal Mladá Boleslav do sezony 2015/2016. Stříbrný tým posledního extraligového ročníku v úvodním přípravném utkání porazil prvoligový FBC Liberec 17:5.

středa 29. července 2015
17:5
(4:0, 4:1, 5:0, 4:4)

1. a 2. čtvrtina: Koráb - Kološ, Jelínek, Křenek, Štěrba - J. Bouška, Curney, Natov - Tom. Chroust, Pluhař, Renčín. 3. a 4. čtvrtina: Pech - Novák, Kadlec, Nonn, Hrůza - Fojta, Salát, Ekl - Baudisch, Emlar (61. Rozkovec), Kopecký. Trenér: Pazdera.

FBC Liberec

Branky domácích: 15. a 19. Natov, 21. a 38. Bouška, 41. a 52. Fojta, 68. a 69. Rozkovec, 18. Curney, 20. Renčín, 22. Tom. Chroust, 34. Pluhař, 45. Baudisch, 50. Kopecký, 54. Ekl, 73. Emlar, 74. Novák. Rozhodčí: Müller, Novosad. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Diváci: 310.

Týmy se dohodly, že utkání se bude hrát na 4x20 minut hrubého času. Nový boleslavský trenér Jan Pazdera proto rozdělil tým na dvě poloviny a každý odehrál dvě čtvrtiny.

Ze základního kádru trenérovi chyběli Rytych, Gwuźdź, Kroupa, Krzyžanek (jeho přestup se administrativně dolaďuje), Novotný, Tadeáš Chroust, Ludvík a Mátl, a tak dostali příležitost i hráči, kteří kmenově patří do juniorského týmu.

Třem stovkám diváků už se představila i dvojice, jejichž letní příchod boleslavské vedení dotahuje - Natov a Koráb.

Po rozkoukávací desetiminutovce, Křenkově tyči a velké šanci Tomáše Chrousta začali domácí konat. Mezi dva premiérové góly Jana Natova v novém angažmá v rozmezí čtyř minut se vtěsnal se svou trefou Curney a těsně před koncem první čtvrtiny zvýšil na 4:0 Renčín, další nová tvář v boleslavském týmu.

Stejně produktivní byli domácí i na startu druhé čtvrtiny - v její první minutě skóroval Bouška a hned za minutu Tomáš Chroust. Boleslavští se drželi na míčku, až ve 26. minutě z ojedinělé šance hosté snížili. Jinak ale měli převahu Technologové, Pluhař s Bouškou do konce druhé čtvrtiny vylepšili náskok na 8:1.

Do druhé poloviny zápasu naskočila čerstvá část týmu a díky Fojtovi jí stačilo jen 19 vteřin, než se poprvé prosadila - 9:1. A drcení pokračovalo: postupně skórovali Baudisch, Kopecký, znovu Fojta, Ekl, dvakrát i 15letý Rozkovec, Emlar a Novák. Hosté v průběhu čtvrté čtvrtiny čtyřikrát zkorigovali, přesto si odvezli výrazný výprask 5:17.

Mladé Boleslavi se po herní stránce první přípravný zápas povedl. Ten další odehraje dva dny před Czech Open, v úterý 11. srpna na pražské Děkance proti FbŠ Bohemians.