1:0 pro Boleslav! Salát v úvodním čtvrtfinále nastřílel hattrick

7. března 2015, Redakce

Mladá Boleslav zahájila play-off AutoCont extraligy vítězně! V úvodním čtvrtfinálovém utkání v Městské sportovní hale porazila Spartu 6:3. Hattrickem se na vítězství podílel útočník Petr Salát.

ČF1, sobota 7. března 2015
6:3
(2:1, 3:1, 1:1)

Rytych - Křenek, Jelínek, Novák, Gwuźdź, Kološ, Kadlec, Pluhař - Tom. Chroust, Curney, Ludvík - J. Bouška, Novotný, P. Bouška - Fojta, Salát, Rožnovják - Mátl, Ekl.

ACEMA Sparta Praha

Beneš - Kadoch, Marvánek, Čermák, Smetana, Rebro, Chaloupka - Pruner, Svatoš, Časar - Šnajdr, Mandelbaum, Jaroš - Ježek, Rodina, Hartman - Burnik, Perušič.

Branky a nahrávky: 3. Fojta (Rožnovják), 17. Gwuźdź (P. Bouška), 24. Salát (Fojta), 24. Tom. Chroust (Ludvík), 31. Salát (Kadlec), 43. Salát (Fojta) - 4. Svatoš (Marvánek), 28. Svatoš (Kadoch), 51. Časar (Pruner). Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 742. Nejlepší hráči: Petr Salát - Matěj Pruner.

Mladoboleslavský tým se v úvodním čtvrtfinálovém utkání musel obejít bez brankáře Jakuba Výtiska a útočníka Tadeáše Chrousta.

V nabitém sobotním sportovním programu v Mladé Boleslavi byl florbal vrcholem dne po odpoledním fotbalu a navazujícím hokeji a do Městské sportovní haly přišlo vynikajících 742 diváků.

Domácí coby vítězové základní části rychle ukázali, kdo je v sérii favoritem. V první třetině přestříleli soupeře 11:4, což stačilo na vedení 2:1.

Na začátku druhé třetiny domácí rychle odskočili. V rozmezí 11 vteřin Salát s Tomášem Chroustem zvýšili na 4:1, po snížení Svatoše pak Salát dvěma góly završil hattrick. A Boleslav směřovala za prvním vítězstvím!

Z vedení 6:2 sice ukrojil třetím sparťanským gólem Slovinec Časar, ale jinak si Mladá Boleslav v klidu pohlídala cestu za prvním bodem v sérii. Závěrečný trest Křenka už se stavem nezahýbal.

Čtvrtfinále pokračuje druhým utkání v pondělí od 19.30 hodin v Praze na Podvinném mlýnu.