2:0 před venkovními zápasy! Druhou výhru trefil Pavel Bouška

29. března 2015, Redakce

Technology Florbal Mladá Boleslav pojede do Brna s vedením 2:0 v semifinálové sérii. Boleslavský tým byl o víkendu v Městské sportovní hale stoprocentní, k sobotní výhře 5:4 v prodloužení přidal v neděli vítězství 3:2. Na konci druhé třetiny rozhodl v přesilovce Pavel Bouška.

SF2, neděle 29. března 2015
3:2
(1:2, 2:0, 0:0)

Rytych - Křenek, Jelínek, Pluhař, Gwuźdź, Kadlec, Kološ - Tom. Chroust, Curney, P. Bouška - J. Bouška, Novotný, Novák - Fojta, Salát, Rožnovják - Ekl, Ludvík, Tad. Chroust.

itelligence Bulldogs Brno

Kejík - Komenda, Jalový, Jakůbek, Bauer, Hrazdíra, Jeski - M. Koutný, Coufal, P. Kadlec - Juhaňák, Ondráček, Hrubý - J. Koutný, Fuchs, Mendrek.

Branky a nahrávky: 19. Curney (Tom. Chroust), 21. Jelínek, 40. P. Bouška (Curney) - 16. M. Koutný (Juhaňák), 19. Hrubý. Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 450. Nejlepší hráči: David Rytych - Filip Kejík.

Trenér Technology Florbal Mladá Boleslav Jan Zahalka poslal do druhého semifinálového zápasu totožnou sestavu jako o den dříve a nástup patřil jednoznačně domácím. Hned při prvním střídání nebezpečně střílel Jelínek a Kejík s problémy hledal míček na brankovišti.

Po něm se do dobrých střeleckých pozic dostali i Kološ s Tomášem Chroustem a nejblíž byl Křenek, který trefil tyč. Neproměněné šance mrzely o to víc, když Martin Koutný v 16. minutě proměnil brněnskou přesilovku po přihrávce křížem od Juhaňáka.

V 19. minutě Curney navázal na sobotní dvougólové představení a osamocený zakončoval rychlou souhru, jenže hned za 32 vteřin Hrubý vrátil Brnu vedení.

Nepříznivý stav 1:2 platil ve druhé třetině jen 18 vteřin, pak předvedl krásnou akci Jelínek a srovnal. Druhá třetina byla spíš taktickou bitvou, z níž vyšel lépe boleslavský tým. Pavel Bouška na jejím konci při přesilovce pohotově dorazil volný míček na brankovišti a převrátil stav ve vedení 3:2.

Tou dobou už se domácí museli obejít bez Rožnovjáka, který se nešťastně zranil při souboji v rohu a s bolestivým kolenem odkulhal ze hry.

Ve třetí třetiny ubíhaly minuty, ale beze změn skóre. Domácí si hlídali vedení a ještě ho mohli několikrát zvýraznit - hlavně při šancích Curneyho a Saláta.

Hosté v závěru zkusili hru v šesti bez brankáře, ale vyrovnat už nedokázali.

Série pokračuje dvěma zápasy o víkendu 4. a 5. dubna v Brně.