Zpátky ve formě! Boleslav nastřílela Spartě 14 gólů

27. ledna, Redakce

Mladá Boleslav ukázala svou sílu! Po dvou prohrách s Vítkovicemi zabrala a ve 22. kole Tipsport Superligy porazila Spartu 14:6. Hattricky nastříleli útočníci Milan Tomašík a Jiří Curney. Následuje reprezentační přestávka, tým Technology znovu nastoupí v neděli 11. února v Liberci.

22.kolo, sobota 27. ledna
14:6
(3:3, 5:1, 6:2)

Rytych - Kološ, Jelínek, Řehoř, Krzyžanek, Novák, Zakonov - Tom. Chroust, Curney, Natov - Novotný, Tomašík, Tad. Chroust - Bína, Pluhař, Gruber.

ACEMA Sparta Praha

Eckhardt - Ježek, Bartoš, Ujhelyi, Zouzal, Čermák, Garčar, Košir, Marvánek, Zeman, Jaroš, Svatoš, Koščo, Kareš, Krejča, Časar, Kalaš.

Branky a nahrávky: 11. Tom. Chroust (Curney), 15. Tad. Chroust (Tomašík), 19. Natov, 22. Curney (Tomašík), 23. Jelínek, 25. Pluhař (Gruber), 29. Tomašík (Tad. Chroust), 30. Curney (Natov), 46. Tomašík (Krzyžanek), 46. Bína (Gruber), 50. Curney (Řehoř), 55. Tomašík (Novotný), 56. Novák (Pluhař), 59. Tomašík (Jelínek) - 9. Krejča (Zeman), 15. Kareš (Garčar), 16. Zeman (Krejča), 36. Marvánek (Zouzal), 59. Garčar (Kareš), 60. Garčar z trestného stířlení. Rozhodčí: Valenta, Žďárský. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 420.

Mladá Boleslav šla do zápasu proti Spartě s nezvyklým stínem dvou předchozích proher, které tým utrpěl proti Vítkovicím.

V sobotu stála proti rozjetá Sparta a čtvrtý tým pořadí Tipsport Superligy vlétl do první třetiny bez ostychu. Krejča otevřel skóre, a byť boleslavští bratři Chroustové otočili na 2:1, to samé se vzápětí povedlo i sparťanům Karešovi se Zemanem.

Před koncem první třetiny srovnal Natov na 3:3 a Curney proměněnou přesilovku na startu prostřední dvacetiminutovky zahájil výraznou boleslavskou dominanci.

Důležitý byl z tohoto pohledu počin Jelínka, který v oslabení proběhl celé hřiště, z rohu útočné poloviny se prodral i před gólmana a zavěsil. 5:3 pro Boleslav. Pak předvedli hezkou konbinaci Gruber se zakončujícím Pluhařem (6:3) a svůj osobní střelecký večer rozjel před polovinou i Tomašík (7:3), celkově střelec čtyř gólů proti Spartě.

Boleslav pálila a pálila, nakonec zvítězila 14:6, přičemž hosté z Prahy korigovali skóre dvěma góly v posledních dvou minutách z hole Garčara.

Šestici boleslavských hráčů (Tomašík, Curney, Natov, Gruber, Jelínek, Bauer) nyní čeká reprezentační soustředění v Chomutově. Mladá Boleslav znovu nastoupí v neděli 11. února v Liberci. V základní části zbývají odehrát čtyři kola.