BILLY BOYs měli generálku pod kontrolou, vyhráli 6:3

3. září 2014, Redakce

Nejčastější protivník, se kterým se BILLY BOYs utkávali v minulé sezoně, dorazil do Mladé Boleslavi i těsně před startem té další. Domácí navázali na úspěšnou čtvrtfinálovou sérii play-off AutoCont extraligy i semifinále Poháru České pojištovny a FbŠ Bohemians zdolali také v extraligové generálce. V utkání hraném na 4×20 minut zvítězili 6:3.

středa 3. září 2014
6:3
(2:1, 1:0, 1:0, 2:2)

Sestava v 1. a 2. čtvrtině: Rytych – Nonn, Křenek, Novák, Pluhař – Fojta, Novotný, J. Bouška – Rožnovják, Salát, P. Bouška. Sestava ve 3. a 4. čtvrtině: Výtisk – Křenek, Kroupa, Kadlec, Votruba – Tom. Chroust, Curney, Tad. Chroust – Mátl, Ludvík, Ekl.

FbŠ Bohemians

Branky Mladé Boleslavi: 2. P. Bouška, 3. J. Bouška, 36. Fojta, 47. Curney, 63. Křenek, 68. Tad. Chroust..

Boleslavskému trenérovi Janu Zahalkovi z různých důvodů chyběla obranná trojice Kološ, Jelínek, Gwuźdź, ale i tak poskládal kompletní čtyři formace, přičemž každá odehrála polovinu zápasu

Přesně minuta v úvodu dělila trefy bratrů Bouškových (Pavel – 1:26 a Jiří – 2:26). Houževnatě hrající Bohemians to nerozhodilo a po rychlém snížení dlouho drželi kontakt. Až ve 36. minutě po rychlém brejku Jiří Bouška přihrál Fojtovi, který měl před odkrytou bránou snadný úkol.

S náskokem 3:1 po čtyřiceti minutách nastoupila do zápasu druhá polovina týmu. Curney nejprve pohotově pálil z pravé strany a v úvodu poslední čtvrtiny přihrál na gól Křenkovi, který se prosadil přízemní střelou z dálky. Mezi dvě korekce skóre v podání zelenobílých se vklínil šestý gól Tadeáše Chrousta. Čtyřgólový náskok mohl domácím vrátit Ludvík, ale jeho blafák při trestném střílení zastavila tyč.

Ohlasy po zápase

Jan Zahalka, trenér Mladé Boleslavi: Spokojenost nepanuje s hrou, ani s výsledkem. Soupeř nahradil své florbalové nedostatky urputností v soubojích a nedal nám ani metr prostoru zadarmo. Klasicky jsme se trápili v koncovce, i když jsme si vypracovali dost šancí. S obranou jsem docela spokojený, protože soupeř dal branky z brejků a do souvislejšího tlaku se nedostal.