BILLY BOYs porazili Chodov, ale přišli o Tadeáše Chrousta

21. října 2014, Redakce

Výhra s hodně trpkou příchutí. Florbalisté Mladé Boleslavi v televizní dohrávce 4. kola AutoCont extraligy porazili Chodov 9:6 a posunuli se na druhé místo za Tatran Střešovice, který odehrál o jeden zápas více. Dojem však BILLY BOYům kazí zlomená zánártní kůstka Tadeáše Chrousta, se šrámem odkulhal ze zápasu i Petr Kološ.

4.kolo, úterý 21. října 2014
9:6
(2:3, 3:1, 4:2)

Rytych - Jelínek, Křenek, Gwuźdź, Kadlec, Pluhař, Novák - Tom. Chroust, Curney, Tad. Chroust (3. Ekl) - J. Bouška, Kološ, P. Bouška - Fojta, Salát, Rožnovják - Kroupa, Ludvík.

FAT PIPE Florbal Chodov

Barák - Jelínek, Pražan, Fiala, T. Vávra, Běhavý, Klápa, Pražák, Flousek, Ondrušek, Sýkora, Mikeš, Schubert, Havránek, Jastřembský, Strachota, Kotlas, Bouša.

Branky a nahrávky: 5. Kadlec (J. Bouška), 8. Salát (Pluhař), 32. Curney (Křenek), 32. J. Bouška (Kološ), 33. Tom. Chroust (Jelínek), 43. Curney (Jelínek), 52. Tom. Chroust (P. Bouška), 52. Fojta (Salát), 58. Curney (P. Bouška) - 6. Mikeš (Ondrušek), 9. Fiala (Ondrušek), 17. Ondrušek (Pražan), 25. Mikeš (Ondrušek), 49. Sýkora (Ondrušek), 55. Ondrušek (Sýkora). Rozhodčí: Nábělek, Štengl. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. Diváci: 617. Nejlepší hráči: Jiří Curney - Tom Ondrušek.

Ještě neuběhla ani celá první minuta televizního zápasu a Mladá Boleslav řešila první nepříjemnost. Jak moc velkou, se ukázalo až později. Pro Tadeáše Chrousta nejen že skončilo utkání po úvodním střídání, ale vzápětí musel zamířit na vyšetření do mladoboleslavské nemocnice, které potvrdilo zlomeninu zánártní kůstky na pravé noze.

Jak to vypadalo na hřišti? BILLY BOYs šli v páté minutě do vedení, Jiří Bouška zatáhl míček po levé straně, křížem pod sebe přihrál Kadlecovi, který z dálky otevřel skóre. Pohotoví byli i hosté - za minutu Mikeš ze středu zakončoval rychlou kombinaci na jeden dotek.

V osmé minutě vrátil vedení na boleslavskou stranu Salát, jehož první střela neprošla přes bránícího hráče, ale dorážka mířila až do sítě. Pak začalo boleslavské trápení. Nejprve Fiala vyrovnal na 2:2 po rychlém brejku po zblokované střele Křenka a do první přestávky posunul Chodov do vedení Ondrušek. Pražané tou dobou působili mnohem svěžeji.

Ve 25. minutě navíc Mikeš zakončoval další rychlou protiakci na 4:2, Boleslav se navíc vzápětí musela bránit v oslabení po faulu Křenka. Chodov nevyužil několik šancí vstřelit pátý gól a po polovině zápasu se rozjel bleskový boleslavský obrat. 31:09, Curney - 3:4. 31:33, Jiří Bouška - 4:4, 32:36, Tomáš Chroust - 5:4. Šesti stovkami diváků zaplněná Městská sportovní hala nadšeně jásala!

Ve třetí třetině sice na šestý gól Curneyho odpověděla nezastavitelná chodovská formace Ondruška, ale jinak měli domácí vývoj pod kontrolou. Na 7:5 zvýšil Tomáš Chroust a hned o deset vteřin později Fojta využil spousty volného prostoru před Barákem. Chodov po Ondruškově gólu na 6:8 ještě cítil šanci a zkusil hru bez brankáře, ale Curney v čase 57:37 trefou do prázdné brány završil hattrick a skóre na 9:6.