Blíž prvnímu místu. Boleslav porazila Tatran

15. ledna 2015, Redakce

Byla to reklama na florbal. Mladá Boleslav a Střešovice ve čtvrteční dohrávce 14. kola AutoCont extraligy sehrály parádní atraktivní zápas, tři body za výhru 7:6 zůstaly v Městské sportovní hale. Technology Florbal MB tak ztrácí na první Tatran už jen čtyři body.

14.kolo, čtvrtek 15. ledna 2015
7:6
(3:2, 1:1, 3:3)

Rytych – Křenek, Jelínek, Novák, Gwuźdź, Kadlec, Kološ, Kroupa – Tom. Chroust, Curney, Tad. Chroust – J. Bouška, Novotný, P. Bouška – Ludvík, Salát, Rožnovják – Mátl, Ekl.

Tatran Omlux Střešovice

Kafka - Deutsch, Beneš, Heřmanský, Jan Kolísko, Vašíček, Fořt - M. Vávra, Fridrich, Natov – Řehoř, Riebauer, Gruber - Komárek, Zavadil, Slavík – Mayer.

Branky a nahrávky: 4. Curney (Křenek), 10. Curney (Jelínek), 19. Gwuźdź (Novotný), 31. Ludvík (Salát), 46. Curney (Tad. Chroust), 46. Rožnovják (Salát), 54. Salát (Ludvík) - 7. Vašíček (Slavík), 10. Jan Kolísko (Vávra), 38. Vávra (Deutsch), 43. Beneš (Natov), 47. Fridrich (Natov), 53. Fridrich (Natov). Rozhodčí: Nábělek, Štengl. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 365. Nejlepší hráči: Daniel Ludvík - Marek Beneš.

V souboji dvou nejvýše postavených týmů extraligové tabulky Mladá Boleslav oživila spolupráci elitního útoku Chroust - Curney - Chroust. Mladší z bratrské dvojice poprvé od zranění vletěl do zápasu od začátku a na hřišti to klapalo!

První dva boleslavské góly = stejný autor. Hosté dvakrát neuhráli Curneyho, pokaždé však dokázali rychle srovnat. Na první přestávku však přece jen odcházelo do šaten spokojenější boleslavské mužstvo, vedení 3:2 mu zajistil Gwuźdź.

Těsně po polovině zápasu skvěle hrající Ludvík nečekanou a tvrdou střelou překvapil Kafku, zvýšil na 4:2 a vypadalo to, že Boleslav by se mohla utrhnout do klíčového vedení. Měla optickou převahu i další šance, jenže místo toho Tatran ukázal tvář mistra brejků. Nepřesně vrácený míček na boleslavské beky zpracoval Vávra, utekl s ním a ve 38. minutě snížil.

Na začátku třetí třetiny Beneš dokonce srovnal na 4:4, ale důležité bylo, že Mladá Boleslav ani jednou nepustila Střešovice do vedení. Hosty nepoložily ani dva inkasované góly v rozmezí půl minuty (Curney doklepnutím do odkryté sítě dokonal hattrick a Rožnovják pálil přesně k tyčce) a znovu se dokázali dotáhnout díky dvěma trefám matadora Fridricha.

Skóre 6:6 připomínající pohárový vzájemný zápas, který se za tohoto stavu prodlužoval, však nevydrželo dlouho. V 54. minutě Salát dostal míček do sítě nad tělem Kafky a nakonec to byl vítězný gól.

Mladá Boleslav zvítězila 7:6 a seřízla náskok vedoucího Tatranu na čtyři body.