Boleslav byla doma výborná! Páté semifinále vyhrála 7:1

7. dubna, Redakce

Zodpovědný a koncentrovaný výkon Technology Florbal Mladá Boleslav v pátém semifinále! Muži v černém porazili Tatran Střešovice 7:1 a v sérii vedou 3:2. Ukončit ji mohou hned v sobotu - šestý zápas začíná ve 14.30 hodin v Aréně Sparty Podvinný Mlýn, přímý přenos vysílá ČT sport.

pátek 7. dubna
7:1
(1:1, 3:0, 3:0)

Rytych - Krzyžanek, Zakonov, Jelínek, Kološ - Krajcigr, Curney, Natov - Tom. Chroust, Pluhař, Gruber - J. Bouška, Novotný, Tad. Chroust - Gwuźdź.

Tatran Omlux Střešovice

Rebro - Tlapák, Heřmanský, Komárek, Deutsch, Jankulár, Švejkovský, Svačinka, Mühlfait, Jiří Kolísko, Jan Kolísko, Slavík, Jakub Kolísko, Beneš, Meliš, Němeček, Svoboda, Ullmann, Brautferger.

Branky a nahrávky: 12. Krzyžanek (Tad. Chroust), 31. Pluhař (Rytych), 39. Krajcigr, 40. Krajcigr, 43. J. Bouška (Tad. Chroust), 56. Curney z trestného střílení, 59. J. Bouška - 17. Jiří Kolísko (Brautferger). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 770.

Mladá Boleslav v pátečním pokračování napínavé semifinálové série nikoho nenechala pochybovat, zda se po dvou venkovních zaváháních dokáže vrátit do svého tempa. Doma to zvládla. A jak! Do Tatranu se od začátku zakousla, určovala tempo, většinu času měla míček pod kontrolou.

Hosté se výsledkově drželi půl zápasu: na Krzyžankovu gólovou bombu odpověděl šťastnou brankou Jiří Kolísko, jenž pokořil přesouvacího se Rytycha od jedné tyčky ke druhé. Stav 1:1 vydržel přesně do času 30:32.

Druhý boleslavský - a nakonec i vítězný - gól zařídil Pluhař. Po dlouhém Rytychově výhozu si poradil s gólmanem Rebrem. Do druhé přestávky dvakrát zvýraznil náskok Krajcigr: pokaždé si počínal fantasticky, s přehledem. Vedení 4:1 Muže v černém dost povzbudilo.

Hned zkraje třetí třetiny navíc Jiří Bouška přesně zakončoval brejk (5:1) a atmosféra v boleslavské hale se pomalu překlápěla do euforie.

Tatran musel změnit hru - musel být aktivnější, napadat, hrát víc na míčku, riskovat. Jenže když se v 56. minutě domácí dostali za střešovickou obranu, Rebro posunul bránu a rozhodčí odpískal trestné střílení. Curney pod tělem Rebra dostal míček do sítě a zvyšoval na 6:1.

Sedmý zářez obstaral v závěru Jiří Bouška mířící z dálky přesně do prázdné brány.

Mladá Boleslav vyhrála 7:1, v semifinálové sérii vede 3:2 a postoupit může v sobotu. Šesté utkání začíná v Aréně Sparty Podvinný Mlýn ve 14.30 hodin. Utkání vysílá ČT sport.

Video s dvougólovým Jiřím Bouškou: Tvrdě trénujeme. V sobotu budeme připraveni