Boleslav dala Liberci 11 gólů, Curney vstoupil do historie

28. října 2016, Redakce

Speciální zápas Liberce v honosné Home Credit Areně se stal výhradně boleslavským večírkem. Hosté vyhráli 11:1 a Jiří Curney se stal historicky nejlepším střelcem základní části české ligy. Po hattricku je na metě 269.

8.kolo, pátek 28. října 2016
1:11
(1:3, 0:5, 0:3)

FBC Liberec

Vaníček - Klucho, Bitman, Hudera, Strobach, Veselý - Kroupa, Marek, Ferdan - Procházka, Salát, Hůza - Kořínek, Štěpán, Šoltys.

Bauer - Křenek, Krzyžanek, Jelínek, Zakonov, Kološ, Novák - Krajcigr, Curney, Natov - Tom. Chroust, Pluhař, Gruber - J. Bouška, Novotný, Rožnovják.

Branky a nahrávky: 15. Ferdan (Marek) - 11. Jelínek (Natov), 13. Natov (Curney), 17. Gruber, 23. Gruber (Jelínek), 25. Curney (Krzyžanek), 31. Curney (Krzyžanek), 34. Novotný (Novák), 40. Curney (Novák), 41. Krzyžanek (Natov), 48. Rožnovják (Novotný), 50. Gruber. Rozhodčí: Müller, Novosad. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 653.

Předzápasové počty byly jasné: když dá Curney jeden gól, vyrovná 267 tref Libora Schneidera. A každá další branka už bude rekordní.

Na Curneym byla znát touha po historickém zápisu, v každém ze svých prvních tří střídání nebezpečně střílel. Ale na rekord si musel počkat, v první třetině Boleslav žila jiným zápisem.

Své první dva boleslavské góly v Tipsport Superlize vstřelil na přelomu první a druhé třetiny Jakub Gruber. Boleslav vedla 4:1 a pak už přišly velké Curneyho okamžiky.

Dva góly v rozmezí necelých šesti minut ho vynesly do čela historických tabulek. V základní části české ligy do té doby nikdo nedal 268 gólů!

Byl to vůbec rekordní večer: vzápětí se totiž kapitán Petr Novotný 441. bodem (160+281) v ligové kariéře posunul na třetí místo historického bodování základní části.

To už jsme u závěru druhé třetiny, kdy Curney těsně před sirénou zkompletoval 31. hattrick kariéry a začal budovat svůj střelecký náskok ve střeleckých tabulkách.

Boleslav naprosto dominovala, což ve třetí třetině dokumentoval další dokonaný hattrick Grubera. Hosté na státní svátek vyhráli 11:1 a už v pondělí nastoupí v televizním utkání na Podvinném Mlýně proti Spartě.