Boleslav dokončila "ostravský" týden výhrou 8:0 nad FBC

28. ledna, Redakce

“Ostravský” týden vynesl Technology Florbal Mladá Boleslav dvě výhry. Po pondělním vítězství 13:4 nad Vítkovicemi lídr deklasoval lídr Tipsport Superligy i FBC ČPP Bystroň Group Ostrava. Na jeho hřišti vyhrál 8:0. Útočník Radek Krajcigr nastřílel hattrick, brankář Lukáš Bauer udržel nulu.

Boleslav dokončila
18.kolo, sobota 28. ledna
0:8
(0:1, 0:4, 0:3)

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava

Laja - Heczko, Kuczera, Šebesta, Zbořil, Hromádka, Lipový - Sládek, Klimscha, Malajka - Eichner, Šimíček, Trulík - Hrabal, Macháček, Chvastek.

Bauer - Křenek, Krzyžanek, Zakonov, Jelínek, Kološ, Novák - Krajcigr, Curney, Natov - Tom. Chroust, Fojta, Gruber - Bína, Novotný, Tad. Chroust.

Branky a nahrávky: 12. Křenek (Curney), 29. Křenek (Curney), 30. Fojta (Gruber), 38. Krajcigr (Curney), 40. Krzyžanek (Natov), 45. Krajcigr (Bauer), 58. Krajcigr (Natov), 60. Natov. Rozhodčí: Svrček, Waliczko. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 172.

Po pěti dnech se mladoboleslavský tým vydal na stejnou trasu a v podobném znění se nesla i jeho dominance na hřišti.

Ostrava se spokojila s málem. Boleslavskou rozehrávku vůbec nenapadala, domácí pětice čekala v zataženém bloku na své polovině.

Boleslav rozhodla zápas ve druhé třetině. Před ní vedla “jen” 1:0, ale pak navázal na svou trefu z úvodní části Křenek (2:0), brzy se k němu přidal Fojta (3:0), před brankovištěm snadno dorážel Krajcigr (4:0) a přímo před zraky rodiny se pěknou střelou prosadil Krzyžanek (5:0).

Gólman Bauer nejen že mířil za čistým kontem, ale ve 45. minutě se zaskvěl také rychlým a dalekým výhozem na Krajcigra, který z prvního doteku nasměroval míček ke vzdálenější tyči (6:0).

Krajcigr v závěru ještě dovršil hattrick (7:0) a vteřinu před koncem Natov uzavřel skóre na 8:0.

Mladá Boleslav v součtu ligy a poháru vyhrála 19. zápas v řadě a míří za prvenstvím v superligové základní části. Teoreticky se vítězem může stát už v neděli v případě vítězství Vítkovic nad pražským Chodovem.