Boleslav doma nezaváhala! V semifinále vede 2:0

1. dubna, Redakce

Technology Florbal Mladá Boleslav je v polovině cesty do Superfinále! Muži v černém porazili Tatran Střešovice v sobotním domácím pokračování série 6:4 a v sérii vedou 2:0. Třetí zápas se hraje v pondělí od 18.30 v Areně Sparty Podvinný Mlýn.

sobota 1. dubna
6:4
(4:2, 2:1, 0:1)

Bauer - Kološ, Zakonov, Krzyžanek, Jelínek, Novák - Krajcigr, Curney, Natov - Tom. Chroust, Pluhař, Gruber - J. Bouška, Novotný, Tad. Chroust.

Tatran Omlux Střešovice

Kafka - Tlapák, Heřmanský, Komárek, Deutsch, Jankulár, Svačinka, Mühlfait, Jiří Kolísko, Jan Kolísko, Slavík, Jakub Kolísko, Beneš, Meliš, Němeček, Svoboda, Vítkovec, Ullmann, Brautferger.

Branky a nahrávky: 1. Curney (Krzyžanek), 6. Zakonov (Curney), 11. Curney (Natov), 20. Curney (Natov), 31. Natov (Curney), 35. Pluhař (Jelínek) - 14. Jiří Kolísko (Svačinka), 15. Beneš (Vítovec), 27. Beneš (Jiří Kolísko), 42. Němeček (Jiří Kolísko). Rozhodčí: Svrček, Waliczko. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 725.

Druhý semifinálový střet po všech stránkách naplnil vysoká očekávání - strhující hru doprovázela skvělá kulisa se 725 fanoušky v Městské sportovní hale.

Ti všichni viděli bryskní nástup první formace, jejíž lídr Curney hned po 37 vteřinách otevřel skóre. Boleslavský playmaker sehrál zásadní roli i před gólovou dorážkou Zakonova v šesté minutě na 2:0. Po polovině třetiny Curney zvyšoval na 3:0, a když Tatran v rychlém sledu snížil zásluhou Jiřího Kolíska (po boleslavské chybě na útočné polovině) a Beneše (při signalizované výhodě), Curney na závěr první části hry ještě dokonal hattrick.

Boleslavské vedení 4:2 vydrželo, než se časomíra zastavila přesně na údaji 27:00 - Beneš pomohl Střešovicím znovu do kontaktu (4:3). Ale to bylo naposledy.

Pak se totiž pod další trefu domácích podepsal Curney - přihrál Natovovi na střed a jeho dělovku brankář Kafka nechytil.

Mimochodem, Curney končil zápas s bilancí 3+2 a jeho pobočník z levého křídla Natov 1+2. Produktivní první útok ještě doplnil centr druhé formace Pluhař trefou na 6:3, po níž hosté už jen zkraje třetí třetiny jednou snížili.

Boleslav srdnatě pracovala v defenzivě a o druhou výhru - shodou okolností také 6:4 - už se nenechala připravit.

V závěru opět hosté vybuchli. Na Ullmannův škaredý krosček z konce prvního duelu navázali v sobotu Beneš s Němečkem - oba v závěrečných 11 vteřinách obsadili trestnou lavici za hrubé zákroky v rohu u mantinelu.

Mladá Boleslav vede v sérii 2:0, třetí zápas se hraje v pondělí od 18.30 v Areně Sparty Podvinný Mlýn.