Boleslav je ve formě: Tatranu dala devět gólů a má rekord

17. listopadu 2016, Redakce

Technology Florbal Mladá Boleslav válí. Lídr Tipsport Superligy zakončil první polovinu základní části dominantním vítězstvím 9:1 ve slavících Střešovicích a získal 31 bodů z 33 možných, což je nové boleslavské maximum za polovinu základní části.

11.kolo, čtvrtek 17. listopadu 2016
1:9
(0:3, 1:4, 0:2)

Tatran Omlux Střešovice

Rebro (29. Kafka) - Svačinka, Deutsch, Řehoř, Jan Kolísko, Němeček, Vítovec - Svoboda, Ullmann, Meliš - Brautferger, Komárek, Slavík - Švejkovský, Jakub Kolísko, Beneš.

Bauer - Křenek, Krzyžanek, Zakonov, Jelínek, Kološ, Novák - Krajcigr, Curney, Natov - Tom. Chroust, Pluhař, Gruber - J. Bouška, Novotný (41. Fojta), Tad. Chroust.

Branky a nahrávky: 29. Řehoř (Slavík) - 8. Krajcigr (Natov), 12. J. Bouška (Novotný), 20. Pluhař (Gruber), 25. Krzyžanek (Curney), 29. Curney (Krajcihr), 34. Novotný (J. Bouška), 36. Zakonov (Natov), 49. Tom. Chroust (Pluhař), 52. Tom. Chroust (Pluhař). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 610.

Na sváteční čtvrtek 17. listopadu si Tatran připomínal 25. výročí od založení klubu. Ve Střešovicích se slavilo od odpoledne, superligovému zápasu předcházelo klání legend včetně bohatého doprovodného programu.

Ale jakmile začal ostrý zápas, vládla Boleslav. Jen za první třetinu hostům zajistili třígólový náskok Krajcigr, Jiří Bouška a v závěru po báječném sólu Pluhař.

Když navíc Krzyžanek ve druhé třetině proměnil přesilovku a chvíli poté Curney využil brejk, bylo to moc na střešovického gólmana Rebra.

Za stavu 0:5 ho nahradil Kafka, což mělo efekt, ale jen krátkodobý. Za 24 vteřin totiž poprvé potěšil šest set diváků domácí Řehoř. Ale pak už zase pálila Boleslav. Novotný potrestal chabý Kafkův výhoz a pak se do jeho růžku brány trefil i Zakonov. Po 40 minutách svítilo na světelné tabuli skóre 1:7!

Ve třetí třetině už "jen" Tomáš Chroust dvěma góly dal razítko na boleslavské vítězství 9:1 a především famózní první polovinu základní části, v níž Boleslav uhrála 31 bodů z 33 možných, což je nový klubový rekord.

Navíc Boleslav ještě vylepšila loňský výsledek ze Střešovic, tehdy vyhrála 7:1.

V posledním utkání před mistrovstvím světa Boleslav nastoupí v úterý 22. listopadu od 18.10 hodin v domácí Městské sportovní hale proti druhému Chodovu.