Boleslav má televizní výhru. A ve čtvrtek doma pro školáky!

10. října 2016, Redakce

Nabitý týden zahájila Mladá Boleslav televizním vítězstvím. Před kamerami ČT sport ve Zlíně porazila Otrokovice 6:3. Dva góly vstřelil Tadeáš Chroust. Hned ve čtvrtek (Bohemians, 10.00 hodin) a v sobotu (Ostrava, 19.00 hodin) se boleslavský tým představí v domácím prostředí v Městské sportovní hale.

5.kolo, pondělí 10. října 2016
3:6
(0:1, 2:2, 1:3)

Panthers Otrokovice

Michajlovič - Zatloukal, Sovják, Uhrinovský, Olbert, Ťopek, Jurčík, Zapletal, Vyoral, Koníček, Čevela, Kostka, Martin Nagy, Szweda, Pančocha, Michal Nagy, Krchňáček, Petřík, Hrdina.

Rytych - Zakonov, Krzyžanek, Křenek, Novák, Kološ, Gwuźdź - Krajcigr, Curney, Natov - Tom. Chroust, Pluhař, Rožnovják - Bína, Novotný, Tad. Chroust.

Branky a nahrávky: 30. Ťopek (Vyoral), 39. Sovják (Hrdina), 56. Jurčík (Michal Nagy) - 8. Natov (Curney), 21. Zakonov (Curney), 33. Tad. Chroust (Bína), 41. Tad. Chroust (Novotný), 55. Rožnovják (Pluhař), 56. Krajcigr (Novotný). Rozhodčí: Svrček, Waliczko. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 211.

Víc než 300 kilometrů od domova Boleslav plánovaně vyrukovala s obměněnou sestavou: v bráně nastoupil Rytych, do obrany se po zranění vrátil Gwuźdź a v útoku dostali prostor Bína s Rožnovjákem. Právě on v úvodu oplýval velkou chutí do hry. Dělal starosti otrokovické obraně, často tvořil, často pálil. Však dal později i gól.

Jako první se ale mezi střelce zapsal v osmé minutě Natov. Ve výběhu si našel prostor a pálil pod horní tyčku.

Otrokovičtí byli nebezpeční z brejků, které často zastavoval až Rytych. A hned v úvodu druhé třetiny přes celé hřiště sledoval, jak Curney z rohu nahrál na střed Zakonovovi, který si seběhl před Michajloviče, natlačil se před svého bránícího hráče a pálil k tyči.

Podobně se před polovinou zápasu - po standardní situaci - prosadil domácí lídr Ťopek, ale Boleslav si rychle vzala zpět dvoubrankový náskok. Novotný si několikrát vyměnil s míčkem s Bínou, který ho posunul k nepokrytému Tadeáši Chroustovi, jehož rána z první letěla do levého horního růžku.

Domácí Sovják ke konci druhé třetiny vrátil Otrokovice do hry kontaktním gólem na 2:3, ale Boleslav pak znovu prokázala, že nástupy z přestávek měla silné.

V úvodu třetí třetiny to bylo umocněné početní výhodou, kterou po odrazu míčku zpoza brány hbitě využil Tadeáš Chroust. Boleslav v sezoně proměnila všech pět přesilovek!

Ještě klíčovější však bylo pro hosty ubráněné oslabení a následné trefy Rožnovjáka krásnou ranou do růžku (5:2) a Krajcigra po dorážce Novotného střely (6:2).

Pak už jen otrokovický Jurčík zastavil časomíru na údaji 56:00, když snížil, ale hosté v závěrečných čtyřech minutách v poklidu dovedli zápas k vítězství 6:3.

Další utkání čeká Mladou Boleslav už ve čtvrtek. V 10.00 hodin nastoupí v Městské sportovní hale proti FbŠ Bohemians a předvede superligový florbal školákům.