Boleslav má ve čtvrtfinále mečbol, třetí zápas vyhrála 5:2

12. března 2016, Redakce

Už jen jedno vítězství dělí Technology Florbal Mladá Boleslav od postupu do semifinále play-off Tipsport Superligy. Boleslavský tým vyhrál třetí čtvrtfinále na hřišti Hu-Fa Panthers Otrokovice 5:2 a v sérii vede 3:0 na zápasy. Ten čtvrtý se hraje v pondělí ve zlínské hale od 20.15 hodin. Přímý přenos vysílá ČT sport.

sobota 12. března 2016
2:5
(1:2, 0:1, 1:2)

Panthers Otrokovice

Michajlovič - Kostka, Michal Nagy, Ťopek, Hrdina - Vaněk, Uhrinovský, Sovják - M. Krchňáček, Petřík, Zapletal - Večeřa, P. Krchňáček, Graclík, Jurčík, Vyoral.

Rytych - Křenek, Jelínek, Kološ, Novák, Gwuźdź, Krzyžanek - Tom. Chroust, Curney, Natov - J. Bouška, Fojta, Tad. Chroust - Salát, Novotný, P. Bouška.

Branky a nahrávky: 18. Martin Nagy (Ťopek), 51. Vaněk (Sovják) - 1. Curney (Jelínek), 6. Novák (J. Bouška), 31. Salát (Novotný), 46. Tad. Chroust (Novotný), 60. Natov. Rozhodčí: Drápal, Pospíšil. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 475.

Mladá Boleslav byla před třetím zápasem obezřetná. Věděla, že Otrokovice upnou snahu k sobotnímu utkání - tím spíš pod dojmem dobrého výkonu ve třetí třetině předchozího duelu v Boleslavi.

Ale tým Technology měl razantní vstup do třetího čtvrtfinálového pokračování. První boleslavská formace převedla rychlý brejk, který zakončoval bekhendem Curney a po 44 vteřinách první střelou zápasu otevřel skóre.

Druhá rána pro Otrokovice? Po parádní boleslavské souhře celé druhé formace v šesté minutě: míček šel po většině obvodu útočné poloviny a volný Novák před Michajlovičem zblízka nezaváhal.

Od 14. minuty se Boleslav musela bránit při dvojce Křenka, gólman Rytych výborně zasáhl proti Sovjákovi, a jen co Křenek naskočil z trestné židle zpět do hry, podpořil boleslavský brejk 3 na 2 - Curneyho tečovaná střela šla nad bránu.

O to víc to mrzelo, když Martin Nagy na konci 18. minuty skrytou střelou zprava na zadní tyč snížil otrokovickou ztrátu na 1:2.

Hrál se urputný florbal, plný soubojů, ale i na chytrost byl prostor. Využil ho v 31. minutě Salát, který zpoza brány překvapil Michajloviče a u tyče nadvakrát dostal míček do sítě.

Boleslavské vedení 3:1 ještě v průběhu druhé třetiny mohli zvýraznit Pavel Bouška (nad), Natov (nad) či Novák (horní tyč), ale i Rytych se musel na opačné straně činit.

Otrokovická hala skandovala “Hoši, bojovat!”, ale za své to vzala boleslavská pětice - Tadeáš Chroust ve 46. minutě posunul Boleslav do vedení 4:1.

Třígólový rozdil vydržel do 51. minuty, volný Vaněk na zadní tyči snížil na 2:4, což Panthers nakoplo, ale hosté dokázali hrát trpělivě, kompaktně a v poslední minutě Natov trefou do prázdné otrokovické brány potvrdil třetí boleslavské vítězství v sérii - tentokrát 5:2.

O postupu do semifinále play-off může Mladá Boleslav rozhodnout už v pondělí - televizní utkání se hraje ve Zlíně od 20.15 hodin, přímý přenos vysílá ČT sport.