Boleslav má výhru z Jičína! Pardubice zlomila v závěru

24. září 2016, Redakce

Mladá Boleslav ukázala Jičínu, jak vypadá drama v Tipsport Superlize. Ve výjezdním utkání ve Sportovním areálu Jičín porazila Sokol Pardubice 10:6, když zápas zlomila až v závěrečných jedenácti minutách, během nichž nastřílela pět gólů.

2.kolo, sobota 24. září 2016
10:6
(2:1, 3:3, 5:2)

Rytych (44. Bauer) - Jelínek, Zakonov, Křenek, Krzyžanek, Novák, Kološ - Krajcigr, Curney, Natov - Tom. Chroust, Pluhař, Gruber - J. Bouška, Novotný, Tad. Chroust.

Sokol Pardubice

Levínský - Brychta, Ďopan, Mědílek, Oubrecht, Škeřík, Krigovský - Teichman, Pakosta, Zozulák - Gregor, Janeček, Burian - Němeček, Dlesk, Junek.

Branky a nahrávky: 10. Krajcigr (Zakonov), 11. Curney (Jelínek), 28. Pluhař, 34. Tom. Chroust (Pluhař), 39. Jelínek (Tad. Chroust) , 50. Tad. Chroust (Novotný), 51. Curney (Natov), 55. Natov (Curney), 57. Pluhař (Křenek), 59. Krajcigr (Kološ) - 14. Dlesk (Junek), 21. Burian (Zozulák), 28. Němeček, 32. Ďopan (Zozulák), 42. Teichman z trestného střílení, 43. Teichman (Zozulák). Rozhodčí: Valenta, Žďárský. Vyloučení: 1:2. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 305.

Už třetí sezonu se Jičín pyšní florbalovou extraligou žen. Není to tak dávno, co město slavilo házenkářský titul. A v sobotu Mladá Boleslav premiérově ukázala Jičínu Tipsport Superligu. Do Sportovního areálu přišlo přes 300 diváků a napínal je dramatický průběh.

Přitom k němu v úvodu nic nenasvědčovalo - boleslavská posila Krajcigr v desáté minutě otevřel skóre proti svému bývalému klubu a Curney hned za minutu přidal na 2:0.

Leč v dalším průběhu Pardubice prokázaly silný vzdor - podobný tomu, s nímž trápily v prvním kole Tatran Střešovice (nakonec 6:7).

Třikrát se Východočeši dostali do vedení: po obratu z 0:2 na 3:2, pak vedli 4:3 a 6:5. Hostující střídačka žila nadějí, že obere favorita.

Byl to pardubický Teichman, jenž dal pardubické góly na 5:5 (z parádně provedeného trestného střílení) a na 6:5. Boleslav pak vystřídala gólmany, Rytycha nahradil Bauer a také to byl impulz, který pomohl mužům v černém k silnému obratu.

Tadeáš Chroust deset minut před koncem srovnal na 6:6, Curney milimetrově zakončoval brejk (7:6), pak nabil v přesilovce Natovovi (8:6) a ještě jeden protiútok využil Pluhař (9:6).

Poslední slovo měl muž, který v úvodu skóre otevřel: Krajcigr snadno poslal míček do prázdné brány při pardubické power-play a završil stav na finálních 10:6.