Boleslav na Chodově ukázala sílu a ovládla TV zápas

17. února 2015, Redakce

Florbalisté Mladé Boleslavi vyhráli i třetí utkání v pěti dnech. Po očekávaných vítězstvích nad Otrokovicemi a v Liberci zvládli i papírově nejtěžší duel na pražském Chodově. V televizním utkání jasně dominovali a zvítězili 8:3. Pavel Bouška odehrál 300. extraligový zápas, Jiří Curney nastřílel hattrick a Jan Jelínek se po nemoci vrátil do hry jako tříbodový hráč (1+2).

21.kolo, úterý 17. února 2015
3:8
(0:3, 0:1, 3:4)

FAT PIPE Florbal Chodov

Šrámek - Sýkora, Kotlas, Bouša, Jastřemský, Schubert, Jelínek - Ondrušek, Mikeš, Fiala - Dóža, Strachota, Pražák - Vávra Pražan, Chmelíček, Vojtíšek.

Rytych - Křenek, Jelínek, Novák, Gwuźdź, Kološ, Kadlec - Tom. Chroust, Curney, Tad. Chroust - J. Bouška, Novotný, P. Bouška - Fojta, Salát, Rožnovják - Ludvík, Baudisch, Ekl.

Branky a nahrávky: 43. Ondrušek (Mikeš), 48. Křenek (vl.), 59. Dóža (Strachota) - 7. Curney (Tad. Chroust), 15. Novotný (P. Bouška), 17. Tad. Chroust (Jelínek), 22. Jelínek, 43. Curney (Jelínek), 51. Novotný (Curney), 52. J. Bouška (Gwuźdź), 54. Curney (Tom. Chroust). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 462. Nejlepší hráči: Patrik Dóža - Jiří Curney. Průběh utkání: .

Po dvou vynechaných zápasech kvůli nemoci se do boleslavské sestavy vrátil obránce Jelínek a zkompletoval elitní útok, další dvě řady nastoupily v očekávaném složení a do brány se postavil Rytych.

Po polovině první třetiny musel vytáhnout důležitý zákrok v oslabení nohama proti Sýkorovi, chvíli poté u něj nepříjemně dorážel Mikeš. Ale to už Mladá Boleslav vedla 1:0 zásluhou prvního útoku. Přes bratry Chrousta a Chrousta se při brejku dostal míček až před bránu ke Curneymu, který otevřel skóre.

Mladá Boleslav v první části položila základ důležité výhře. V 15. minutě přidal druhý gól Novotný, ke kterému postrčil míček Pavel Bouška a hostující kapitán po sprintu před bránu umístil střelu na přední tyč. Po třetím gólu Tadeáše Chrousta spustil boleslavský kotel: “Ještě jeden! Ještě jeden!”

A dočkal se krátce po začátku druhé třetiny. Technologové sice neproměnili přesilovku, ale těsně po jejím vypršení se Jelínek pustil do krásné individuální akce, chodovský brankář Šrámek proti němu hodně vyjel, ale navrátilec do boleslavské sestavy ho i tak dokázal propálit.

Boleslav kontrolovala zápas, měla i další šance, tu největší ve druhé třetině zřejmě Pavel Bouška, ale ve svém 300. extraligovém utkání v kariéře se gólu nedočkal.

Jestli Chodov věřil, že by ho něco mohlo nakopnout, pak to mohl být první gól. Ondrušek ho sice na začátku 43. minuty obstaral, jenže v souboji nejproduktivnějších hráčů AutoCont extraligy za 26 vteřin odpověděl Curney.

Chodov dostal ještě jednu šanci po nešťastném vlastním gólu Křenka, ale pak sám podal pomocnou ruku špatným střídáním a kapitán Novotný proměnil přesilovku v trefu na 6:2. Když o minutu později přidal Jiří Bouška po krásné souhře sedmý gól a v 54. minutě Curney završil hattrick, Mladá Boleslav směřovala k suverénní výhře. Závěrečná branka Dóži na ní nic nezměnila.

Mladá Boleslav vyhrála 8:3 a v posledním utkání před play-off v sobotu 28. února od 19 hodin v Městské sportovní hale jí proti Vítkovicím budou stačit i dva body k prvenství po základní části.