Boleslav nezářila, ale z České Lípy odvezla postup

26. listopadu 2015, Redakce

Závěrečný zápas osmifinálové skupiny Poháru České pojišťovny měl pro Technology Florbal Mladá Boleslav spíš jen “povinnostní charakter”. Dvojnásobní obhájci trofeje po nepříliš líbivém výkonu vyhráli na hřišti prvoligového FBC BRZDY CZ Česká Lípa 7:5 a postupují do čtvrtfinále. V něm narazí venku na FbŠ Bohemians.

čtvrtek 26. listopadu 2015
5:7
(1:4, 3:2, 1:1)

FBC Česká Lípa

Chyna (31. Mück) - Vnuk, Jeřábek, Motejzík, Mlejnek, J. Novák, Podrabský, Tichý, Hřebřina, Karel, Pastor, Slaný, Jirsa, Vlček.

Pech - Krzyžanek, Jelínek, Kološ, Gwuźdź, Křenek, T. Novák, Kadlec - Bína, Curney, Natov - Tom. Chroust, Novotný, Tad. Chroust - Bouška, Pluhař, Ekl - Kopecký.

Branky a nahrávky: 11. Jirsa, 22. Pastor (Tichý), 33. Pastor (Tichý), 35. Jeřábek, 51. Jeřábek (Mlejnek) - 3. Curney (Bína), 4. Tom. Chroust (Gwuźdź), 7. Natov (Novotný), 11. Natov (Curney), 23. Bouška (T. Novák), 32. Tad. Chroust (Tom. Chroust), 50. Natov (Curney). Rozhodčí: Bališ, Varga. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 150.

Mladá Boleslav odjížděla do České Lípy se čtyřmi osmifinálovými body za předchozí pohárovou výhru 7:3 na Vinohradech a prohru 6:7 po nájezdech na Tatranu. Ke stvrzení postupu bez ohledu na druhé utkání Tatran - Vinohrady potřebovala alespoň dva body.

Domácí prvoligisté oba své předchozí zápasy v osmifinálové skupině prohráli a už neměli naději na postup do čtvrtfinále.

Proti čtvrtému týmu aktuálního pořadí 1. ligy poslal trenér Jan Pazdera do brány juniora Pecha a 18letý gólman tak zažil premiéru v soutěžním utkání za dospělý boleslavský tým.

Další junior, o rok mladší Bína nastoupil v prvním útoku s reprezentačním duem Curney&Natov. A právě s Bínovým přispěním otevřel Curney skóre ve třetí minutě. Za 26 vteřin přidal druhý gól Tomáš Chroust a ještě do poloviny první třetiny dvakrát skóroval Natov - 4:0.

Česká Lípa se nadechla až ve druhé třetině, kdy dokázala vývoj zdramatizovat. Bouška s Tadeášem Chroustem sice našli cestu ke gólu, ale mezitím domácí průběžně snižovali až na 4:6.

Ve třetí třetině už Mladá Boleslav dovedla zápas k “povinnému” vítězství 7:5, Natov završil hattrick a tým postoupil do pohárového čtvrtfinále. V něm se utká venku s vítězem osmifinálové skupiny A FbŠ Bohemians. Termín utkání bude upřesněn.

Už v sobotu pokračuje Tipsport Superliga. Mladá Boleslav od 19 hodin v Městské sportovní hale nastoupí proti týmu ACEMA Sparta Praha.