Boleslav po 22 měsících nebodovala

9. prosince 2017, Redakce

Dlouhá a úspěšná série Technology Florbal Mladá Boleslav končí. Po takřka 22 měsících boleslavský tým v zápase základní části Tipsport Superligy nebodoval, v Otrokovicích v 16. kole prohrál v oslabené sestavě 2:6.

16.kolo, sobota 9. prosince 2017
6:2
(1:1, 3:1, 2:0)

Panthers Otrokovice

Michajlovič - Sovják, Ťopek, Jurčík, Zapletal, Szweda, Kostka, Pešat, Nagy, Švajný, Kittel, Vykopal, Petřík, Čevela.

Rytych (41. Bauer) - Krzyžanek, Jelínek, Kološ, Zakonov , Novák - Novotný, Curney, Natov - Tom. Chroust, Řehoř, Tad. Chroust - Krajcigr, Bína, Gruber.

Branky a nahrávky: 12. Jurčík (Kittel), 24. Pešat (Švajný), 28. Zapletal (Sovják), 37. Petřík (Zapletal), 44. Sovják (Pešat), 60. Szweda - 13. Zakonov (Krajcigr), 21. Novotný (Natov). Rozhodčí: K. Sojka, T. Sojka. Vyloučení: 0:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 448.

Naposledy 21. února 2016 na pražském Chodově se stalo, že Mladá Boleslav prohrála utkání základní části v základní hrací době. Od té doby si vždy polepšila do tabulky, zpravidla za tři body. Boleslavská šňůra měla 37 korálků, přetrhla se v sobotu v Otrokovicích.

Na hře hostů bylo znát, že v sestavě chybí dva ze tří obvyklých centrů, Tomašíka s Pluhařem nepustila do hry nemoc.

Nadoraz hrající Otrokovice hnané plnou halou vedly po Jurčíkově dorážce (1:0), na níž rychle zareagoval Zakonov, který si seběhnul k bráně a do odkryté sítě vyrovnal (1:1).

Ze druhé třetiny uběhlo jen šest vteřin, než si Boleslav řekla o vedení 2:1. Po buly Natov postrčil míček k Novotnému, ten ho měl na bekhend, navíc proti sobě protihráče, přesto vypálil a krásnou trefou pod horní tyč nachytal Michajloviče.

Jenže to byl jeden z mála povedených momentů hostů ve druhé třetině. Pešat totiž na začátku 24. minuty srovnal (2:2), Zapletalovu gólu pomohla série pro Boleslav nešťastných odrazů (3:2) a Petřík na zadní tyči zametal míček do odkryté brány (4:2).

Před třetí třetinou Bauer vystřídal v boleslavské bráně Rytycha, došlo i k dalším pohybům v sestavě, jenže situaci dost zkomplikoval pátý inkasovaný gól těsně po konci oslabení po trestu Grubera. V křeči hracící Boleslav už se gólově neprosadila a v závěru dostala šestý gól do prázdné brány.

Teď čeká Boleslav náročný týden: ve středu hraje venku proti Bohemians, v pátek doma proti Pardubicím (od 19.00 v MSH) a v neděli venku proti Tatranu Střešovice.