Boleslav porazila Wibax a v sobotu bude hrát o semifinále!

2. září 2016, Redakce

Technology Florbal Mladá Boleslav zatím prochází pobytem ve Švédsku bez prohry. Po úvodní výhře 7:6 v přípravě proti Umea City zdárně zahájila i Umea Scandic Cup - na čtvrteční remízu 4:4 s Team Thorengruppen navázala pátečním vítězstvím 6:3 nad Wibax Patriots IBK Pitea. V sobotu proti Granlo BK bude hrát o postup do semifinále turnaje.

pátek 2. září 2016
3:6
(0:3, 2:1, 1:2)

Wibax Patriots IBK Pitea

Stiglund - Strandelin, Renberg, Eklund, Wiklund - Nilsson, Wuopio, Andersson - Wadsten, Nyström, Tjernström - Grönlund, Stenström, Hallen-Almroth.

Rytych - Jelínek, Novák, Křenek, Krzyžanek, Zakonov, Gwuźdź (21. Rožnovják) - Krajcigr, Curney, Natov - Tom. Chroust, Fojta, Gruber - J. Bouška, Novotný, Rožnovják (21. Tad. Chroust).

Branky a nahrávky: 31. Nilsson (Andersson), 31. Grönlund (Viklund), 52. Nyström (Wadsten) - 5. J. Bouška (Zakonov), 15. Gwuźdź (Rožnovják), 20. Jelínek (Krzyžanek), 23. Curney, 53. Curney (Krajcigr), 55. Krajcigr (Natov). Rozhodčí: . Vyloučení: 1:3, navíc Grönlund (Wibax) 5 minut. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 102.

Zatímco o den dříve Boleslav proti Thorengruppen musela dohánět ztrátu 0:3 z první třetiny, v dalším duelu s Wibaxem si sama stejný náskok uhrála.

V páté minutě český tým dobře napadal, míček se dostal na polovinu hřiště, Zakonov pohotově vystřelil a Jiří Bouška ještě pohotověji dorážel. Při následném vyloučení Natova měl blízko k vyrovnání Nilsson, ze středu trefil tyč.

Šikovné ruce ukázal v 15. minutě Gwuźdź, převzal míček, protáhl se před brankáře a trefil se mu mezi nohy. Ještě před pauzou pak pětiminutovou přesilovku využil Jelínek.

Radost z náskoku 3:0 tlumila ztráta Gwuźdźe, který ze zdravotních důvodů odstoupil ze hry.

Pětiminutová přesilovka pokračovala i po pauze a tři vteřiny před jejím vypršením Curney zvyšoval na 4:0.

Wibaxu, poraženému finalistovi posledního ročníku druhé nejvyšší švédské ligy, dodala energii 31. minuta - v rozmezí 11 vteřin Grönlund a Nilsson snížili na 2:4.

Ještě blíž se švédský tým dostal osm minut před koncem, přesilovku v jejím závěru využil Nyström. Leč Curney svým druhým gólem v utkání - po posunutí míčku od Krajcigra - vrátil Boleslavi dvoubrankový náskok (5:3) a hned za chvíli Krajcigr z pravého křídla zasadil závěrečný úder na 6:3.

Výsledkem 6:3 skončil také druhý zápas "boleslavské" skupiny Thorengruppen - Granlo, a tak je průběžné pořadí ve skupině následující: 1. Mladá Boleslav 2 zápasy/4 body, 2. Thorengruppen 2 zápasy/4 body, 3. Granlo 1 zápas/0 bodů, 4. Wibax 1 zápas/0 bodů.

Boleslav zakončí základní skupinu v sobotu zápasem od 15 hodin proti Granlo. Do semifinále postupují dva nejlepší týmy skupiny.