Boleslav rozhodla v poslední minutě

1. září, Redakce

Technology Florbal Mladá Boleslav si na Umea Scandic Cupu připisuje důležité vítězství a zůstává ve hře o postup do semifinále turnaje. V pátek odpoledne český tým porazila švýcarského soupeře Zug United 6:5 rozdílovým gólem v čase 59:20.

pátek 1. září
5:6
(1:1, 2:3, 2:1)

Zug United

Nilsson - Suter, Laely, Staub, Y. Schelbert, Müller, Fiechter, Abt, T. Grüter, Uhr, Nigg, J. Schelbert, Koutný, Poletti, M. Grüter, Thunvall, Hietanen, Nilsson jr, Flütsch, Menon, Bachmann.

Rytych - Krzyžanek, Zakonov, Kološ, Jelínek, Křenek, Novák - Bína, Novotný, Natov - Krajcigr, Tomašík, Gruber - Tom. Chroust, Pluhař, Curney.

Branky a nahrávky: 14. Poletti (Nilsson jr), 30. NIlsson jr (Staub), 31. Abt (Nilsson), 41. Staub (Nilsson jr), 42. Suter (Thunvall) - 8. Jelínek (Curney), 25. Tom. Chroust (Curney), 30. Novotný, 40. Zakonov (Krzyžanek), 45. Bína (Novotný), 60. Curney (Tom. Chroust). Vyloučení: 4:3. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 50.

Proti nováčkovi švýcarské nejvyšší soutěže Boleslav nasadila i obránce Jelínka s útočníkem Tomašíkem, kteří vynechali čtvrteční zápas s TeamThorengruppen (3:6) kvůli zdravotním problémům. Nadále chyběli Řehoř s Tadeášem Chroustem.

Během prvních dvou třetin si Mladá Boleslav čtyřikrát vzala vedení, ale Zug pokaždé - a obvykle velmi záhy - dokázal srovnat.

Tak trochu šokem byl boleslavský start do třetí části hry, když švýcarský tým během 33 vteřin otočil z 3:4 na 5:4.

Na tahu tentokrát byli muži v černém a ve 45. minutě Bína bekhendem vyrovnal na 5:5.

Závěr byl strhující a občas i zběsilý, Curney a Krajcigr trefili horní tyč. Až v čase 59:20 rozhodl o boleslavském vítězství 6:5 v brejku Curney.

Rozhodující zápas o postup do semifinále odehraje Boleslav v sobotu od 17.00 hodin proti švédskému klubu Granlo BK.