Boleslav v Plzni nastřílela Spartě devět gólů!

18. ledna 2015, Redakce

Jasné vítězství! Florbalisté Mladé Boleslavi ovládli Dobývání divokého západu, na které si je do Plzně pozvala Sparta. Velký podíl na vítězství Technology Florbal MB 9:2 měl kapitán Petr Novotný, který ve třetím zápase po návratu z marodky nastřílel hattrick. Boleslavi se tak povedla generálka před úterním finále Poháru České pojišťovny v Opavě.

16.kolo, neděle 18. ledna 2015
2:9
(2:1, 0:4, 0:4)

ACEMA Sparta Praha

Beneš – Ježek, Kadoch, Burnik, Čermák, Vrána, Smetana, Harman, Marvánek, Rebro, Rodina, Jaroš, Svatoš, Mandelbaum, Šnajdr, Koščo, Němeček, Časar, Pruner.

Výtisk – Křenek, Jelínek, Novák, Gwuźdź, Kadlec, Kološ, Kroupa – Tom. Chroust, Curney, Tad. Chroust – J. Bouška, Novotný, P. Bouška – Ludvík, Salát, Rožnovják – Mátl, Ekl.

Branky a nahrávky: 5. Rebro (Pruner), 16. Svatoš (Vrána) - 17. Tom. Chroust (Curney), 24. P. Bouška (Gwuźdź), 34. Curney (Tad. Chroust), 35. Novotný, 37. J. Bouška (Gwuźdź), 44. Novotný, 49. Novotný (J. Bouška), 50. Jelínek (Tad. Chroust), 59. Ludvík (Salát). Rozhodčí: Pangerl, Šedivý. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 865. Nejlepší hráči: Matěj Pruner - Petr Novotný.

Mladá Boleslav odjela na Dobývání divokého západu s vědomím dobré formy, v novém roce vyhrála všechny tři zápasy. Trenér Zahalka poslal do brány Výtiska, jinak ponechal totožnou sestavu, která vybojovala důležité čtvrteční vítězství nad Tatranem.

Plzeň si užívala florbalový den. V odpoledním utkání sice domácí FBC prohrálo západočeské derby s Karlovými Vary 3:5, ale to vůbec neodradilo fanoušky od návštěvy večerního extraligového zápasu, na který přišlo 865 diváků!

Před vynikající návštěvou si úvodní náskok zajistila Sparta, Rebro se Svatošem poslali Pražany do vedení 2:0, ale ještě před první pauzou kirogoval Tomáš Chroust.

Mladoboleslavští hráči se nenechali pobláznit vývojem, budili trpělivý dojem a v dalším průběhu strhli zápas na svou stranu. Nekompromisně!

Nejprve ve 24. minutě Pavel Bouška dorážel Gwuźdźovu střelu, za deset minut Curney pověsil míček nad Beneše, a pak se rozstřílel kapitán. Novotný v rozmezí 35. a 49. minuty nastřílel hattrick, přitom to byl teprve jeho třetí zápas od návratu na hřiště po zranění.

Mezi Novotného góly se vtěsnala i trefa Jiřího Boušky, závěrečná dvě slova pak měli Jelínek s Ludvíkem. Mladá Boleslav vyhrála druhou i třetí třetinu shodně 4:0 a celkově 9:2.

Znovu tak ukrojila z náskoku vedoucího Tatranu. Teď už ztrácí pouhý bod, protože Střešovice v nedělním pražském derby podlehly Chodovu 4:5.