Boleslav v trháku! Porazila Otrokovice a vede o osm bodů

18. prosince 2016, Redakce

Mladá Boleslav se odpoutala v čele Tipsport Superligy od druhého Chodova už na osmibodový rozdíl. Ve 14. kole doma porazila Panthers Otrokovice 6:2, hattrick nastříleli Tomáš Chroust a Radek Krajcigr. V úterý Boleslav zakončí těžkou zápasovou sérii dopoledním utkáním v Praze proti Bohemians.

14.kolo, neděle 18. prosince 2016
6:2
(1:1, 1:0, 4:1)

Rytych - Krzyžanek, Křenek, Kološ, Novák, Jelínek - Krajcigr, Curney, Natov - Tom. Chroust, Pluhař, Gruber - Bína (41. J. Bouška), Novotný, Tad. Chroust.

Panthers Otrokovice

Michajlovič - Sovják, Uhrinovský, Olbert, Jurčík, Zapletal, Vyoral, Koníček, Čevela, Kostka, Martin Nagy, Rozumek, Bobáčik, Michal Nagy, Krchňáček, Petřík.

Branky a nahrávky: 2. Tom. Chroust, 29. Krajcigr (Curney), 42. Tom. Chroust (Kološ), 43. Krajcigr (Kološ), 49. Tom. Chroust, 59. Krajcigr (Curney) - 6. Jurčík (Michal Nagy), 44. Martin Nagy (Sovják). Rozhodčí: Baloun, Šuvada. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 307.

Domácí rozlučka s boleslavskými fanoušky vyšla. Boleslav ovládla devátý superligový zápas v řadě a už zaokrouhlila počet superligových bodů na 40 (ze 42 možných).

Na multifunkční obrazovce se točila jen dvě jména domácích střelců: Tomáše Chrousta a Radka Krajcigra. Oba nasázeli hattrick a skolili defenzivně hrající Otrokovice.

Hosté nezachytili úvod, v němž tařka vůbec neměli míček, a když už ho měli, lacině o něj přišli a Chroust rozjel svůj třígólový večer.

Jenže Jurčík pohlednou trefou do růžku vyrovnal a vlastně celé první dvě třetiny Otrokovice kousaly. Krajcigrův před polovinou zápasu na 2:1 je nezlomil, to až boleslavský nástup a trefy obou domácích střelců večera v rychlém sledu.

Třetí třetinu si Boleslav díky tomu pohlídala a zvýšila svůj náskok v čele Tipsport Superligy na osm bodů.

Hned v úterý ještě Boleslav předehrává venkovní zápas proti Bohemians, bude to pro ni čtvrtý zápas v rozmezí sedmi dnů.