Boleslav ve šlágru otočila skóre a natáhla vítěznou sérii

10. října 2015, Redakce

Tým Technology Florbal Mladá Boleslav ve šlágru 4. kola Tipsport Superligy předvedl velký obrat. V souboji neporažených otočil ve třetí třetině proti FAT PIPE Florbal Chodov z 0:2 na 3:2 a vítězný gól na 4:3 vstřelil Jiří Bouška 51 vteřin před koncem základní hrací době. Svěřenci trenéra Jana Pazdery zůstávají v soutěži stoprocentní.

4.kolo, sobota 10. října 2015
4:3
(0:1, 0:1, 4:1)

Rytych, Krzyžanek, Jelínek, Kološ, Kadlec, Křenek, Novák - Tom. Chroust, Curney, Tad. Chroust - Bouška, Fojta, Natov - Bína, Pluhař, Gwuźdź - Mátl.

FAT PIPE Florbal Chodov

Mück - Pražan, Bouša, Kotlas, Sýkora - Dóža, Strachota, Tyl - Koutný, Pražák, Ondrušek.

Branky a nahrávky: 51. Tom. Chroust (Curney), 51. Natov (Fojta), 53. Curney (Jelínek), 60. Bouška (Kološ) - 7. Bouša (Dóža), 24. Dóža (Koutný), 58. Koutný (Sýkora). Rozhodčí: Nábělek, Štengl. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 525.

Kromě dlouhodobě absentujících Novotného, Rožnovjáka a Ludvíka tentokrát boleslavský trenér Pazdera nemohl využít také Saláta s Renčínem. Naopak ve třetí formaci od začátku hrál 17letý Bína.

Chodov se podle očekávání musel obejít bez reprezentačního gólmana Baráka, který podporoval spoluhráče v civilu na střídačce. V bráně Pražanů dostal podruhé v sezoně příležitost 17letý Mück.

Jako první však inkasoval na druhé straně v sedmé minutě boleslavský Rytych, který měl zakrytý výhled a prošel za něj Boušův daleký pokus - 0:1.

Boleslavský rozjezd do utkání byl pomalejší, až v 17. minutě zahrozil z brejku Fojta a těsně po něm i Natov. Mück si připsal dva zákroky.

Dóža přidal na 2:0, pak neproměnil trestné střílení

Navíc ani druhá třetina nezačala pro domácí tým ideálně, Dóža ve 24. minutě trefil bližší růžek, zvýšil na 2:0 a za půl minuty šel trestné střílení po nedovoleném zákroku Jelínka. Rytych zasáhl, stejně tak si poradil společně s boleslavskou bránící čtveřicí i v následném dvouminutovém oslabení.

Chodov ojediněle hrozil, ve 32. minutě Rytych máchl rukou proti zakončení Pražáka, za chvilku Ondrušek z otočky zblízka střílel mimo.

Ke konci druhé třetiny se domácí dostali k výraznějšímu územnímu náporu, především Fojtova střela z pravého křídla byla nebezpečná, ale Mück ji stihl vytáhnout mimo.

Rychlý boleslavský obrat z 0:2 na 3:2

Krátce po začátku poslední dvacetiminutovky si boleslavský tým aktivní hrou vybojoval přesilovku, Pražák pykal za blokovaní hokejky, jenže vytrvalý tlak gól nepřinesl.

Hosté se definitivně uchýlili k pasivní hře kombinované s brejky a po jednom takovém ve 47. minutě Dóža trefil tyč. Konstrukci napálili při dalším útoku i domácí, z brejku se pak uvolnil Pražák, ale Rytych se roztáhl na brankovišti a podržel Mladoboleslavské.

Čas plynul a na straně boleslavského skóre stále svítila nula. Zlomil to až v 51. minutě Tomáš Chroust, který usměrnil do brány střelu Curneyho z pravého křídla - 1:2. Mückovo kouzlo bylo pryč a hned za 13 vteřin domácí vyrovnali. Fojta křížem nalil míček Natovovi, jenž z voleje rozjásal zaplněnou Městskou sportovní halu podruhé - 2:2.

Přes pět set diváků ožilo a za chvíli už domácí vedli! Curney nádherně z pravé strany bekhendem poslal míček pod horní tyč a převrátil skóre ve prospěch Boleslavi na 3:2.

Vítězný gól Boušky 51 vteřin před koncem

Nadšení zchladlo až v čase 57:17, když se při chodovském útoku odrazil míček na pravou stranu ke Koutnému a jeho střela z dálky posunula stav na 3:3.

Ale Boleslav ještě stihla zlomit zápas pro sebe. Vytrvalý tlak proměnil Bouška vítěznou trefou ze středu.

Vítězná série Mladé Boleslavi v Tipsport Superlize pokračuje i po čtvrtém kole.