Boleslavská neporazitelnost skončila v Ostravě

8. listopadu 2014, Redakce

Dvoudenní trip vyšel z poloviny. Mladá Boleslav nepotvrdila páteční výhru 5:2 nad Vítkovicemi a v sobotu podlehla Ostravě 5:6. Skončila tak neporazitelnost v nové sezoně, k jejímu prodloužení nestačil ani hattrick Jiřího Curneyho, který nastřílel první tři boleslavské góly.

8.kolo, sobota 8. listopadu 2014
6:5
(1:1, 4:2, 1:2)

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava

Laja - Vítovec, Krzyžanek, Komačka, Svačinka - Šimík, Kováč, Peřka - Kašovský, Švajný, Šimíček - Ožana, Trulík, Skácel, Lipový, Eichner, Kojalta, Ivan.

Výtisk (30. Rytych) - Jelínek, Křenek, Kadlec, Gwuźdź, Kroupa, Votruba, Novák - Tom. Chroust, Curney, Rožnovják - J. Bouška, Kološ, P. Bouška - Mátl, Ludvík, Ekl - Salát. Připraven byl také Pluhař.

Branky a nahrávky: 13. Peřka (Trulík), 23. Šimíček (Kašovský), 23. Trulík (Peřka), 26. Peřka (Krzyžanek), 30. Šimíček (Ožana), 53. Kolajta (Krzyžanek) - 20. Curney (Křenek), 28. Curney (Tom. Chroust), 30. Curney (Rožnovják), 44. Gwuźdź (Kološ), 60. Tom. Chroust (Křenek). Rozhodčí: K. Sojka, T. Sojka. Bez vyloučení. Diváci: 231. Nejlepší hráči: Václav Komačka - Jiří Curney.

Hosté nastoupili v pozměněné sestavě, branku hájil Výtisk a hned v úvodu se musel vytáhnout proti střele Komačky. Na druhé straně nebezpečně pálil v osmé minutě Curney po přihrávce křížem od Křenka. Ostrava nepřipomínala tým, který se před utkáním v tabulce pohyboval mimo pozice play-off a ve třinácté minutě šla do vedení zásluhou Peřky, na jehož seběhnutí do předbrankového prostoru hosté nestihli zareagovat.

Když zbývalo do konce první třetiny 25 vteřin, Curney parádně mířenou trefou z půlky srovnal na 1:1, jenže gól do šatny potřebný efekt v dalším průběhu nepřinesl. Šimíček a Trulík na začátku další části v rozmezí 37 vteřin zajistili Ostravě vedení 3:1, ještě hůř bylo pro Mladou Boleslav ve 26. minutě, kdy Peřka doběhl dlouhou přihrávku a skákající míček lehkým dotekem nasměroval pod horní tyč.

Boleslavský trenér Zahalka zareagoval oddechovým časem, po němž Curney snížil na 2:4, ale divoké minuty pokračovaly. Po pátém gólu Šimíčka se prohodili hostující brankáři, Výtiska vystřídal Rytych a hned za 27 vteřin Curney završil hattrick.

Hosté stáhli hru na dvě formace a stupňovali tlak, na začátku třetí třetiny je navíc povzbudil kontaktní gól Gwuźdźe. Náročné dobývání ostravské brány vyneslo několik dobrých střeleckých pozic, například v podání Křenka, ale vyrovnání nikoliv. Naopak domácí vlna euforie přišla v 53. minutě po gólové teči Kolajty na 6:4.

V závěru Mladá Boleslav sáhla ke hře v šesti bez brankáře, 37 vteřin před koncem základní hrací doby Tomáš Chroust oživil naději, ale další šanci už hosté neměli a poprvé v sezoně prohráli.