Boleslavské vítězství 13:4 a sedm bodů Curneyho!

28. října, Redakce

Tým Technology Florbal Mladá Boleslav se před reprezentační přestávkou rozloučil se svými fanoušky bohatým představením. Nad FBC Liberec zvítězil 13:4, přičemž Jiří Curney nasbíral sedm bodů (3+4).

10.kolo, sobota 28. října
13:4
(4:2, 6:1, 3:1)

Rytych - Novák, Kološ, Jelínek, Zakonov - Curney, Novotný, Natov - Tom. Chroust, Tomašík, Tad. Chroust - Krajcigr, Pluhař, Rožnovják.

FBC Liberec

Vaníček (29. Janota) - Kopecký, Procházka, Bitman, Valeš, Salát, Hůzua, Marek, Veselý, Baudisch, Ferdan, Šoltys, Böhm, Hrůza, Kroupa.

Branky a nahrávky: 10. Natov (Curney), 11. Novák (Natov), 18. Kološ (Curney), 19. Rožnovják (Pluhař), 26. Tad. Chroust (Curney), 27. Krajcigr (Pluhař), 29. Tad. Chroust (Curney), 32. Tad. Chroust (Jelínek), 35. Tomašík (Jelínek), 38. Tom. Chroust (Tomašík), 48. Curney (Novotný), 56. Curney (Novotný), 60. Curney (Natov) - 10. Valeš (Marek), 20. Valeš (Ferdan), 37. Böhm (Ferdan), 52. Baudisch (Bitman). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 2:3. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 340.

Už i s uzdraveným kapitánem Novotným, který utvořil první útok s Curneyem a Natovem, šla Mladá Boleslav do svého posledního utkání před reprezentační přestávkou.

Právě Curney nahrávkou na úvodní gól Natova v 10. minutě rozjel svůj produktivní večer. Dohromady proti Liberci nasbíral sedm bodů za hattrick a čtyři nahrávky.

Na dvě trefy mu nahrál Novotný, pro něhož šlo o 300. a 301. asistenci v kariéře v nejvyšší soutěži, čímž posouvá vlastní superligové maximum dál a dál.

Obzvlášť ve druhé třetině byli domácí produktivní, vyhráli ji 6:1, v přesilovce dvakrát skóroval Tadeáš Chroust, později vyhlášený RE/MAX Priority nejlepším hráčem utkání.

Boleslav dotáhla skóre až na konečných 13:4 a připsala si příjemně vysoké vítězství před dvoutýdenní pauzou.

Znovu tým Technology nastoupí doma v neděli 12. listopadu od 17 hodin a půjde o reprízu Superfinále 2017 proti pražskému Chodovu.