Boleslavskou domácí neporazitelnost zrušilo Brno

19. prosince 2014, Redakce

Brno = kat. Bulldogs v této sezoně ukončili už dvě úspěšné mladoboleslavské série. Pátečním vítězstvím 5:4 po nájezdech narušili letošní domácí neporazitelnost v Městské sportovní hale a navázali na říjnový vzájemný zápas, ve kterém jako první připravili Mladou Boleslav o bod (tehdy 5:4 v prodloužení pro hosty). Navzdory předvánoční domácí ztrátě Boleslav o bod snížila náskok vedoucího Tatranu.

12.kolo, pátek 19. prosince 2014
4:5
(1:1, 1:2, 2:1 - 0:0)

Rytych (na poslední nájezd Výtisk) – Křenek, Jelínek, Novák, Gwuźdź, Pluhař, T. Kadlec, Kroupa – Tom. Chroust, Curney, Ekl – Fojta, Kološ, Rožnovják – P. Bouška, Ludvík, J. Bouška – Mátl.

itelligence Bulldogs Brno

Kejík (na poslední dva nájezdy Kuhn) – Jakůbek, Hrazdíra, Brom, Jalový, Jeski, Bauer – Juhaňák, Hrubý, Coufal, Fuchs, P. Kadlec, J. Koutný, M. Koutný, Mendrek, Veselý, Žižka, Ondráček.

Branky a nahrávky: 18. Rožnovják (Kološ), 21. Tom. Chroust (Jelínek), 50. Curney, 60. P. Bouška (Křenek) – 11. Coufal, 27. Fuchs (Jeski), 31. Mendrek (Jeski), 59. Juhaňák (J. Koutný), rozhodující nájezd Juhaňák. Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 410.

AutoCont extraliga se vrátila do Mladé Boleslavi po 25 dnech a s ní i bronzoví reprezentanti z nedávno skončeného mistrovství světa Jan Jelínek a Jiří Curney, jímž patřil úvodní potlesk při slavnostním poděkování před utkáním. Jeho řízení navíc měli v moci Jiří Janoušek s Petrem Černým, kteří pískali finále světového šampionátu.

Mladá Boleslav byla v předchozích šesti domácích extraligových zápasech stoprocentní, ale Brno od začátku plnilo pověst týmu, proti kterému to bude nesmírně těžké. První třetina byla hodně oťukávací - na úvodní gól brněnského Coufala, který využil nepřesnou boleslavskou rozehrávku, do pauzy odpověděl Rožnovják, jenž pálil pohotově ze středu.

Po třiceti vteřinách druhé třetiny překlopil zápas Tomáš Chroust, ale to byla nakonec jediná pasáž hry, při které Boleslav vedla. Hosty povzbudil Fuchsův gól na 2:2 a po polovině druhé části využil další nepřesnosti v boleslavské defenzivě Jeski.

Ale Mladá Boleslav měla Jiřího Curneyho. Čtyřgólový střelec ze světového šampionátu na sebe podle předpokladů vzal odpovědnost, když sudí v 50. minutě nařídil trestné střílení. Curney ho s přehledem proměnil a přes čtyři sta diváků v Městské sportovní hale bouřilo! Srovnáno na 3:3!

Atmosféra se přenesla i na hřiště, ze základní hrací doby zbývalo deset minut a domácí chtěli rozhodnout. Jenže v 57. minutě přišla dvouminutová komplikace v podobě trestu Tomáše Kadlece, jehož faul tři vteřiny před vypršením vyloučení potrestal Juhaňák. Byl to smolný moment, protože těsně před velmi jistě chytajícím Rytychem míček tečoval jeden z hráčů.

Boleslavský kouč Zahalka okamžitě reagoval oddechovým časem a hrou bez brankáře. Vteřinky plynuly, až se časomíra zastavila v čase 59:57. Domácí měli poslední rozehrávku, míček šel na levou stranu na Pavla Boušku, který "last minute" srovnal na 4:4 a euforicky odhodil hokejku.

Přes bezgólové prodloužení zápas dospěl k nájezdům, v němž za Brno proměnili Petr Kadlec i Juhaňák, blafák domácího Křenka na druhý bod nestačil.

Navzdory první domácí prohře v sezoně Mladá Boleslav stáhla náskok Tatranu na čtyři body. V neděli od 18 hodin tým kouče Zahalky nastoupí v Praze proti Bohemians.