Cenné vítězství! 5:2 nad Vítkovicemi

7. listopadu 2014, Redakce

Dvoudenní trip začal úspěšně! Florbalisté Mladé Boleslavi v páteční dohrávce 5. kola AutoCont extraligy vyhráli ve Vítkovicích 5:2. Utkání se lámalo ve třetí třetině za stavu 3:2 pro hosty, kteří ubránili pětiminutové oslabení a později Fojta přidal dva uklidnující góly. Mise pokračuje v sobotu proti Ostravě.

5.kolo, pátek 7. listopadu 2014
2:5
(1:2, 0:1, 1:2)

1. SC Tempish Vítkovice

Souček – Brus, Žydel, Heczko, Hubálek, Zbořil – Hrubý, Veltšmíd, Jousi, Matejčík, Delong, Matúš, Šebesta, Hájek, Řezanina, Gál, Gurkovský.

Rytych – Jelínek, Křenek, Novák, Pluhař, Kadlec, Gwuźdź, Votruba – Tom. Chroust, Curney, Ekl – Fojta, Salát, Rožnovják – J. Bouška, Kološ, P. Bouška - Mátl a Ludvík.

Branky a nahrávky: 7. Matúš, 45. Heczko (Hájek) - 1. Tom. Chroust, 6. Curney (Jelínek), 39. Ekl (Křenek), 53. Fojta (Pluhař), 58. Fojta. Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 3:4, navíc Židel osobní trest 10 minut - Bouška 5 minut za hrubost. Využití: 1:0. Diváci: 410. Nejlepší hráči: Marek Matejčík - Tomáš Chroust.

Souboj o druhé místo v extraligové tabulce, navíc speciálně orámovaný premiérovým návratem Petra Kološe a Jana Jelínka domů v boleslavských barvách.

Jelínek nastoupil tradičně v zahajovací sestavě BILLY BOYs, a když hlasatel oznamoval jména, kotel domácích přivítal svého bývalého lídra sympatickým aplauzem. Jelínek se brzy ukázal! Už po padesáti vteřinách nahazoval na bránu, odražený míček zpoza vracel Tomáš Chroust a jeden z domácích beků si ho srazil za vlastního gólmana Součka.

Vyvedený boleslavský start potvrdil v šesté minutě pohotově dorážející Curney, ale vedení 2:0 netrvalo dlouho. Po faulu Saláta proměnil přesilovku Matúš přesně mířenou ránou.

Úvod druhé třetiny poznamenala boleslavská nedisciplinovanost. Sotva doběhl trest Pavla Boušky ještě z předchozí části, pykal znovu Salát. Brankář Rytych se však stihl přesunout proti Matejčíkovi, který hrozil zpoza brány, v dalším průběhu výborně zasáhl i proti Heczkovi. Ale šance měli i hosté! Zády k bráně zakončoval Jiří Bouška a v závěru druhého dějství vrátil Boleslavi dvougólový náskok Ekl.

Nejdramatičtější okamžiky následovaly ve třetí třetině po snížení Heczka ve 45. minutě na 2:3. Pětiminutový trest za hrubost totiž posléze inkasoval Jiří Bouška, ovšem boleslavská defenziva s jistým Rytychem v bráně heroicky ubránila sérii těžkých momentů.

Ubráněné oslabení hosty nakoplo, hlavně Fojtu, který brzy po návratu Boušky z trestné zmrazil Vítkovice gólem na 4:2 a v závěru pečetil výhru pátou brankou dalekým lobem při hře domácích bez gólmana.