Cenné zkušenosti pro mladší hráče v posledním utkání na turnaji

5. září 2015, Redakce

Tým Technology Florbal Mladá Boleslav zakončil působení na Umea Scandic Cupu prohrou 4:7 s Wibax Patriots Pitea. Proti švédskému druholigovému týmu sbírali zkušenosti mladší hráči v nakombinované sestavě.

sobota 5. září 2015
4:7
(1:2, 1:2, 2:3)

Rytych - Krzyžanek, Kadlec (41. Jelínek), Novák, Gwuźdź, Kološ, Štěrba - Kopecký, Curney, Natov - Tom. Chroust, Pluhař, Ludvík - Mátl, Fojta, Renčín (41. Ekl).

Wibax Patriots IBK Pitea

Öberg - Sollenius, Strandelin, Hallen-Almroth, Johansson, Wiklund, Modigs - Nyström, Tjernstöm, Landström - Nilsson, Wuopio, Grönlund - Stenström, Andresson, Renberg.

Branky a nahrávky: 10. Mátl (Kološ), 33. Kološ (Salát), 45. Ekl (Mátl), 55. Tom. Chroust (Jelínek) - 14. Landström, 19. Grape (Landström), 28. Nilsson (Hallen-Almroth), 39. Johansson (Renberg), 44. Tjernström (Landström), 52. Strandelin (Landström). 58. Tjernström (Landström). Vyloučení: 4:1. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0.

Mladá Boleslav vstupovala do závěrečného zápasu základní skupiny s vědomím, že už nemůže bojovat o postup do semifinále. Naději jí vzala dopolední remíza 7:7 v utkání Granlo - Wibax Patriots Pitea.

I proto trenér Jan Pazdera poslal do zápasu obměněnou sestavu s mladšími hráči, od začátku nastoupili Kopecký (1998), Ludvík (1994), Mátl (1994), Renčín (1996) a Štěrba (1996). Volno dostali Bouška a Tadeáš Chroust.

Tři šance Landströma: z té poslední gól

I ve velmi kombinovaném složení formací si mladoboleslavský tým v úvodní desetiminutovce vytvářel územní tlak, který korunoval trefou Mátla ze středu po dlouhém zámku.

Rytych měl hodně práce hlavně s Landströmem - v úvodu mu musel rychle skočit pod nohy, pak zasáhl i proti jeho úniku. Ve 14. minutě se stejný hráč dostal za boleslavskou obranu podruhé, oběhl bránu a na dlouhou ruku u druhé tyče zasunul míček do sítě - 1:1.

Landström měl podíl i na druhém gólu Wibaxu před koncem první třetiny, kterým Tjernström překlopil vedení na stranu švédského týmu.

Trefa Kološe po ubráněném oslabení

Nedaleko k vyrovnání měl ve 23. minutě Novák, hned z brejku zase zahrozil Grönlund a z další protiakce o tři minuty později Nilsson trefil horní tyčku. Před polovinou zápasu už byl tahoun švédského týmu přesnější a odpoutal Wibax do dvougólového vedení.

Těsně po ubráněném oslabení po polovině zápasu přesně mířenou střelou snížil Kološ na 2:3. Za stejný počin by boleslavský tým byl jistě rád i na konci třetiny, jenže tentokrát Wibax bleskově přesilovku využil díky Johanssonovi a před posledními dvaceti minutami si zajistil náskok 4:2.

Snaha do poslední chvíle. I hra bez gólmana

Na začátku třetí třetiny - už v sestavě s kapitánem Jelínkem, útočníkem Eklem a na oslabení naskakujícím Salátem - mohl snížit Fojta, ale jeho střela se otřela o horní tyč. Na druhé straně zblízka z úhlu uspěl Tjernström (5:2) a na druhé straně Ekl chladnokrevně zakončil brejk po nahrávce Mátla (5:3).

Přesně v čase 47:00, po záchranné brzdě Gwuźdźe ve vlastní přesilovce, neproměnil trestné střílení Landström - Rytych zasáhl.

Za pět minut však byly myšlenky na dobrý výsledek znovu dál, na 6:3 pro Wibax zvýšil Strandelin. Pět minut před koncem v oslabení sice snížil Tomáš Chroust, což byl brzy poté impulz pro hru v šesti bez brankáře. Odkrytou síť však v 58. minutě trefil Tjernström. Mimochodem: čtvrtou asistenci měl Landström.

Mladá Boleslav prohrála závěrečný zápas 4:7.