Čtyřgólový obrat ve třetí třetině! Boleslav je ve finále

8. ledna 2015, Redakce

K obhajobě Poháru České pojišťovny zbývá jediný krok! Mladá Boleslav v semifinále vyřadila pražský Chodov, po čtyřgólovém obratu z 1:3 zvítězila 5:3 a úspěšně zahájila éru pod novým názvem Technology Florbal MB. Finále proti Brnu se hraje v úterý 20. ledna na neutrální půdě v Opavě.

středa 7. ledna 2015
5:3
(1:0, 0:3, 4:0)

Rytych - Novák, Gwuźdź, Pluhař, Kadlec, Křenek, Jelínek, Kroupa - Mátl, Kološ, J. Bouška - Fojta, Salát, Rožnovják - Tom. Chroust, Curney, P. Bouška.

FAT PIPE Florbal Chodov

Barák - Sýkora, Pražan, Kotlas, M. Jelínek, Schubert, Jastřembský, Flousek - Fiala, Mikeš, Ondrušek - Vávra, Bouša, Pražák - Běhavý, Dóža, Strachota, Havránek.

Branky a nahrávky: 2. J. Jelínek (Curney), 53. P. Bouška (Curney), 56. Gwuźdź (Novák), 57. Křenek, 60. Tom. Chroust (Jelínek) - 25. Bouša (Vávra), 32. Vávra (Bouša), 33. Ondrušek (Sýkora). Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 268. Nejlepší hráči: Jan Jelínek - Jan Barák.

Do očekávaného souboje posledních dvou vítězů Poháru České pojišťovny podle předpokladů zasáhl i reprezentant Dóža, který se po roce a půl ve švédském Pixbu vrátil na Chodov.

I tak patřil začátek domácím. Mátl sice při prvním střídání šanci nevyužil, ale úvodní tlak přeměnil v gól Jelínek. 78. vteřina a Mladá Boleslav vedla! Skóre 1:0 jako kdyby trochu přibrzdilo oba týmy! Hra působila opatrnějším dojmem, výraznější šance následovaly až zase v druhé části první třetiny.

Zblízka neuspěl hostující Fiala, hned poté Rožnovják po rychlé souhře střílel z dobré pozice zleva mimo a v 18. minutě se Rytych stačil přemístit proti Boušovi.

Produktivní chvilky chodovského útočníka přišly až ve druhé třetině. Nejprve ve 25. minutě po naběhnutí před bránu vyrovnal a ve 32. minutě do podobného prostoru přihrál Vávrovi, který otočil na 2:1. Mladá Boleslav byla zaražená, moc se nedostávala k míčku a ještě víc ji podlomil Ondruškův gól z první z dálky.

Podlomil, ale nezlomil... Třetí třetina? To byl koncert. Boleslavský trenér Zahalka stáhl hru na dvě formace, které dlouho narážely na fantastického Baráka v chodovské bráně. Co ten všechno chytil!

Barákovo kouzlo však nebylo věčné. V 53. minutě ho při přesilovce narušil Pavel Bouška, který se prosadil z levého křídla. Za tři a půl minuty navíc trefil vyrovnání Gwuźdź a Boleslav šlapala dál, skóre 3:3 ji nestačilo! Ani u něj dlouho nezůstalo.

Za dalších 45 vteřin byl v úniku faulovaný Jiří Bouška a nařízené trestné střílení sebevědomě proměnil Křenek. Obrat dokonán! 4:3!

Chodov zareagoval, v předposlední minutě si vzal oddechový čas a při hře v šesti si vytvořil náramný tlak, ale boleslavská defenziva odolala a dvě vteřiny před koncem Tomáš Chroust navzdory křečím doběhl k prázdné bráně pro potvrzující gól na 5:3.

Mladá Boleslav si znovu po roce zahraje finále Poháru České pojišťovny, v úterý 20. ledna v Opavě vyzve Brno.