Další těsná výhra! Boleslav pětkrát srovnala, a pak rozhodla

27. března 2016, Redakce

Mladá Boleslav příští víkend pojede do Vítkovic se semifinálovým vedením 2:0 na zápasy. Tým Technology zvládl i nedělní dramatický duel, v němž domácí museli pětkrát vyrovnat a vítězný gól na 6:5 vstřelil v 51. minutě Jan Natov. Třetí zápas na hřišti soupeře se hraje v sobotu 2. dubna od 17 hodin.

neděle 27. března 2016
6:5
(2:2, 2:3, 2:0)

Rytych - Křenek, Jelínek, Kološ, Krzyžanek, Kadlec, Gwuźdź - Tom. Chroust, Curney, Natov - J. Bouška, Fojta, Tad. Chroust - Salát, Novotný, P. Bouška - Novák.

1. SC Tempish Vítkovice

Souček - Jankulár, Mertha, Ivan, Šebesta, Řezanina, Nehera, Vilím, Rýpar, Švajný, Gál, Hájek, Pešat, Bräuer, Hubálek, Matejčík, Jastřembský, Delong, Matúš.

Branky a nahrávky: 7. Fojta (Krzyžanek), 18. Fojta, 27. Curney (Natov), 30. Jelínek (Natov), 42. Gwuźdź (Novotný), 51. Natov (Křenek) - 3. Delong (Matejčík), 14. Delong (Hubálek), 23. Matúš (Gál), 28. Bräuer (Jankulár), 39. Hájek. Rozhodčí: Drápal, Pospíšil. Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 713.

Lehce přes 25 hodin měly týmy na přípravu mezi úvodními semifinálovými zápasy - na dočerpání sil, zpracování poznatků ze soboty (boleslavské vítězství 6:5 v prodloužení) a zkoncentrování na další důležitý výkon.

Nejspíš i sobotní velká přetahovaná, která šla až do nastavení, nalákala do Městské sportovní haly skvělou návštěvu. Sedačky nestačily, lidé vytvořili řadu i nad ochozy, sedali si i na schody. Dohromady jich přišlo 713! A viděli drama podobné tomu sobotnímu.

První třetina jako kdyby určila průběh zápasu. Volný Delong ve třetí minutě zblízka otevřel gólový účet zápasu, Fojta srovnal a takhle se oba střelci za chvíli naháněli znovu.

Mladá Boleslav musela ve druhém semifinále dotahovat ztrátu dohromady pětkrát - a pokaždé to zvládla! Ve 27. minutě se hezky z první z pravého křídla trefil Curney (3:3), v polovině zápasu proměnil jedinou přesilovkou zápasu Jelínek (4:4) a na začátku třetí třetiny se bekhendem prosadil i bijec Gwuźdź (5:5).

Teprve v 51. minutě se domácí dostali poprvé do vedení díky Natovovi - a stačilo to. Stav 6:5 vydržel až do konce, Mladá Boleslav přečkala i závěrečnou vítkovickou hru v šesti bez brankáře a k soupeři si nadcházející víkend poveze semifinálové vedení 2:0 na zápasy.

Třetí zápas se hraje ve Vítkovicích v sobotu 2. dubna od 17 hodin.