Další vydřená výhra nad Otrokovicemi! Tentokrát venku 7:6

6. prosince 2015, Redakce

Zápasy s Otrokovicemi v této sezoně? Velká dřina, ale také vůle po vítězství, zvládnutý závěr a znovu tři body. Po říjnové výhře 4:3 tentokrát Mladá Boleslav vyhrála na hřišti soupeře 7:6. Dvěma góly v 52. a 55. minutě rozhodl o třech bodech pro hosty Jan Natov.

13.kolo, neděle 6. prosince 2015
6:7
(2:1, 2:2, 2:4)

Panthers Otrokovice

Michajlovič - Michal Nagy, Kostka, Graclík, Ťopek, Sovják - Vaněk, Petřík, Uhrinovský - Krchňáček, Hrdina, Martin Nagy - Večeřa, Jurčík.

Koráb (na nájezd ve 44. minutě Rytych) - Krzyžanek, Jelínek, Kološ, Novák, Křenek, Kadlec - Fojta, Curney, Natov - Tom. Chroust, Novotný, Tad. Chroust - Bouška, Pluhař, Salát.

Branky a nahrávky: 4. Hrdina (Martin Nagy), 11. Hrdina (Martin Nagy), 34. Uhrinovský (Vaněk), 36. Vaněk (Ťopek), 49. Vaněk (Uhrinovský), 52. Martin Nagy - 20. Tad. Chroust (Curney), 23. Pluhař (Salát), 24. Curney (Jelínek), 42. Bouška (Kadlec), 50. Curney (Novotný), 52. Natov (Curney), 55. Natov (Krzyžanek). Rozhodčí: Drápal, Pospíšil. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 340.

Už první vzájemý zápas s Pantery koncem října v České Lípě při Misi Sever byl hodně náročný, Mladá Boleslav tehdy rozhodla o výhře 4:3 až v závěru a hned první třetina v Otrokovicích naznačila, že odveta bude ještě těžší.

Hosté se sice v úvodu drželi na balonku, zprava od mantinelu dvakrát pálil Fojta, ale jinak byli Panteři v defenzivě hodně svědomití, pečliví - a navíc efektivní vepředu. Dvakrát se prosadili po spolupráci Martina Nagyho s Hrdinou, který pokaždé Korábovi v boleslavské brance nedal šanci.

Po dvouminutových trestech pro Pluhaře a Krzyžanka navíc domácí hráli přesilovku 5 na 3, ale krátce po návratu prvního vyloučeného Boleslavští otočili dění na hřišti ve výhodu a nakonec kontaktní gól. Ještě při dobíhajícím trestu Krzyžanka signalizovali sudí vyloučení otrokovického hráče, hosté počkali na návrat Krzyžanka a v čase 19:59 proměnil ponechanou výhodu Tadeáš Chroust.

Mladá Boleslav měla vynikající vstup do druhé třetiny - nejdřív Salát v brejku ve 23. minutě počkal na dobíhajícího Pluhaře, naservíroval mu míček, vybídl ho k vyrovnání. Hned za 34 vteřin Curney překlopil vedení na středočeskou stranu - 3:2.

Atmosféra v jinak bouřící hale Na Štěrkovišti na chvíli zchladla, míček měli v podstatě jen hosté, ale ve 34. minutě už to byl zase hukot. Vaněk připravil gólovou pozici pro Uhrinovského, který srovnal na 3:3. Vzápětí pykal na trestné Novák a právě Vaněk ztrestal jeho nedovolený zákrok gól.

Do třetí třetiny tak vstupovala Mladá Boleslav za nepříznivého stavu 3:4 a po 98 vteřinách manko smazal Bouška zakončující kombinaci, na které se vytouženým prvním superligovým kanadským bodem v sezoně podílel obránce Kadlec.

Hosty mohlo nakopnout, že ve 44. minutě přežili trestné střílení Ťopka i následné oslabení, jenže ve 49. minutě bylo znovu hůř - osamocený Vaněk před bránou snadno tečoval míček za Korába. 5:4 pro Otrokovice.

Mladá Boleslav si zahrála první přesilovku až na přelomu poslední třetiny a k jejímu využití stačily dvě vteřiny. Novotný rozehrál standardku na Curneyho, který zprava z první propálil Michajloviče.

V 52. minutě už zase vedly Otrokovice 6:5 díky Martinovi Nagymu, ale tak jako v České Lípě patřil závěr Mladé Boleslavi. Natov dvěma góly překlopil zápas na 7:6 a hosté odvezli tři body.