Další zápas s nulou! Boleslav vyhrála 4:0

14. března 2015, Redakce

Technology Florbal Mladá Boleslav vede ve čtvrtfinálové sérii play-off AutoCont extraligy nad Spartou už 3:0 na zápasy. Sobotní třetí utkání v Městské sportovní hale vyhrál boleslavský tým 4:0 a stejně jako v úterý v Praze neinkasoval. V součtu už vítěz základní části neinkasoval úctyhodných 129 minut a 25 vteřin.

ČF3, sobota 14. března 2015
4:0
(1:0, 1:0, 2:0)

Rytych - Křenek, Jelínek, Novák, Gwuźdź, Kološ, Kadlec, Pluhař - Tom. Chroust, Curney, P. Bouška - J. Bouška, Novotný, Ekl - Fojta, Salát, Rožnovják - Štěrba.

ACEMA Sparta Praha

Beneš - Kadoch, Marvánek, Ježek, Rebro - Vrána, Svatoš, Časar - Pruner, Hartman, Rodina.

Branky a nahrávky: 3. Fojta (Rožnovják), 33. Curney (P. Bouška), 46. Jelínek (P. Bouška), 54. Jelínek (Curney). Rozhodčí: Valenta, Žďárský. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 512. Nejlepší hráči: Pavel Bouška - Martin Beneš.

Boleslavský tým nastoupil do třetího čtvrtfinále s pozměněným složením formací, na levém křídle prvního útoku hrál Pavel Bouška a na stejném místě ve druhé lajně Ekl. Ze zdravotních důvodů trenér Jan Zahalka nemohl využít Tadeáše Chrousta.

V tradičním složení tedy zůstala jen třetí formace, která symbolicky ve třetí minutě otevřela skóre. První střídání přetavil v gól Fojta.

Pak zápas dlouhým čekáním na další branku trochu napodobil předchozí úterní utkání v Praze na Podvinném mlýně.

V závěru třetiny - i zásluhou parádních individuálních průniků Jelínka - boleslavský tým zvládl oslabení při trestu Nováka, těsně po jeho návratu povedeně zleva střílel Rožnovják a při poslední akci úvodní dvacetiminutovky zahrozil Novotný.

Druhá třetina začala šancí Vrány, po něm se na druhé straně do střeleckých příležitostí postupně dostali Jiří Bouška, Jelínek nebo Curney. A právě nejproduktivnější boleslavský hráč základní části ve 33. minutě svým prvním čtvrtfinálovým gólem v sérii zvýšil na 2:0.

Za vynikající výkon byl ve třetí třetině odměněný gólem také Jelínek a Mladá Boleslav směřovala za třetím vítězstvím v sérii. Tím spíš, když v polovině poslední třetiny zvládla ubránit i druhé oslabení. Sparta v závěru přesilovky dokonce krátce zkusila i hru v šesti bez brankáře, ale gólman Beneš se musel rychle vrátit zpátky.

Další Jelínkův gól na 4:0 v 54. minutě rozproudil boleslavskou ofenzivu i nadšení zaplněných tribun, kde se sešlo 512 fanoušků.

Čtvrtý zápas se hraje v neděli od 18 hodin v Aréně Sparty na Podvinném mlýně.