Demolice! BILLY BOYs nastříleli Vinohradům čtrnáct gólů

4. října 2014, Redakce

Další suverénní výsledek! Florbalisté Mladé Boleslavi ve 3. kole AutoCont extraligy porazili Sokol Královské Vinohrady 14:5 a navázali na předchozí jednoznačné výsledky 9:2 nad Libercem a 7:2 v Otrokovicích. Čtyřgólový večer v sobotu prožil útočník Tomáš Chroust.

3.kolo, sobota 4. října 2014
14:5
(3:1, 6:2, 5:2)

Výtisk – Křenek, Jelínek, Novák, Pluhař, Kadlec, Kroupa – Tom. Chroust, Curney, Tad. Chroust – Fojta, Salát, Rožnovják – J. Bouška, Kološ, Ekl – P. Bouška, Mátl, Ludvík.

TJ Sokol Královské Vinohrady

Branky a nahrávky: 6. J. Bouška (Kološ), 9. Kroupa (Ekl), 9. Tom. Chroust (Curney), 26. Rožnovják (Fojta), 29. Curney (Tad. Chroust), 34. Tom. Chroust (Jelínek), 36. Kološ (Ekl), 36. Curney (Tom. Chroust), 37. Novák, 43. Curney (Tad. Chroust), 46. Tom. Chroust, 48. Tom. Chroust (Curney), 52. Ekl (Kroupa), 52. Tad. Chroust (Curney) – 3. Křenek (vl.), 37. Dolejš, 38. Mareš (Svoboda), 46. Mareš (Svoboda), 54. Renčín (Svoboda). Rozhodčí: Valenta, Žďárský. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. Diváci: 512. Nejlepší hráči: Tomáš Chroust – Karel Mrkos.

Stejně jako o minulém víkendu nemohl nastoupit obránce Gwuźdź, zdravotní problémy navíc nepustily do zápasu ani kapitána Novotného a o zajímavé utkání proti svému bývalému oddílu nakonec přišel i bek Votruba. Poprvé v extraligové sezoně chytal brankář Výtisk.

Utkání nezačalo pro BILLY BOYs šťastně, protože po 134 vteřinách si dal vlastní gól Křenek, ale domácí brzy začali plnit roli velkých favoritů. V šesté minutě se z pravé strany po vyběhnutí z rohu trefil Jiří Bouška a na počátku deváté minuty vstřelil svůj premiérový extraligový gól v kariéře Kroupa. Pěkný florbalový dárek ke čtvrtečním dvacetinám...

32 vteřin po Kroupovi rozjel čtyřgólovou osobní story Tomáš Chroust, to už Boleslav vedla 3:1. Ještě před koncem první třetiny mohl zvýraznit náskok Curney, ale dvakrát během jednoho střídání trefil horní tyč.

Další gólová sprcha se spustila v prostřední části. I ve třetím utkání nové extraligové sezony se prosadil Rožnovják, v 29. minutě Curney zakončoval rychlý brejk na 5:1. V rozmezí dvou minut a 41 vteřin pak utrhli skóre Tomáš Chroust, Kološ, Curney a Novák až na 9:1. Boleslavský kotel mohl radostně skandovat: „Exhibice! Exhibice! Exhibice!“ Korigující branky Dolejše a Mareše v závěru druhé třetiny na tom příliš neměnily...

Začátek poslední dvacetiminutovky se nesl ve stylu dokonávání hattricků. Nejprve ho uzavřel Curney (10:3) a po něm i Tomáš Chroust (11:3), který chvíli po Marešově snížení potvrdil fazónu čtvrtou trefou (12:4). Z boleslavských hráčů si pak užili gólovou radost ještě Ekl s Tadeášem Chroustem, poslední slovo měl při přesilovce v 54. minutě Renčín.

Ohlasy po zápase

Jan Zahalka (BILLY BOY Florbal MB): Jsem spokojený s počtem vstřelených branek i gólovým rozdílem, ale už tolik nejsem spokojený se hrou. Nechci říct, že to byl jeden z našich nejslabších zápasů, ale výkon byl takový kolísavý. Byly momenty, kdy jsme hráli velmi dobře a odskočili jsme soupeři, ale pak jsme v tom nepokračovali.

Jan Pazdera (Sokol Královské Vinohrady): Rozdíl, který je mezi oběma kluby – z hlediska zázemí, kvality hráčského kádru a financí – se projevil na hřišti. Výsledek 14:5 je pro nás na základě těchto atributů ještě pozitivní. Jsem rád, že jsme zlepšili některé věci oproti přípravě, ale trochu mě mrzí, že jsme měli dva menší výpadky a soupeře jsme nechali snadno skórovat. Perfektně nám zachytal brankář, ale jeho výkon jsme nepodpořili zvýšeným důrazem v brankovišti. Hromadu gólů jsme dostali z dorážek. Neříkám, že si Mladá Boleslav jednoduše nevytvářela šance, to rozhodně a do ofenzivy hrála lépe, ale naše inkasované góly na mě působí až moc lacině.