Druhá superligová prohra v sezoně před rekordní návštěvou

15. února 2016, Redakce

Návrat do Tipsport Superligy po třítýdenní reprezentační přestávce se Technology Florbal Mladá Boleslav nepovedl. V dohrávce 20. kola boleslavský tým podlehl FbŠ Bohemians 5:9. Zelenobílí před rekordní návštěvou na Podvinném Mlýně rozhodli ve třetí třetině.

20.kolo, pondělí 15. února 2016
9:5
(2:2, 3:2, 4:1)

FbŠ Bohemians

Ponomarev - Zezulka, Kisugite, M. Šimek, Bagin, Forman, Křivanec, D. Šimek, Poláček, Kuncman, Čihák, Severa, Tůma, Mandík, Höffer, Kindl, Hausmann, Růžek, Šárka.

Rytych - Křenek, Jelínek, Krzyžanek, Kološ, Kadlec, Gwuźdź - Curney, Novotný (37. Bína), Natov - Tom. Chroust, Fojta, J. Bouška - Salát, Pluhař, Tad. Chroust

Branky a nahrávky: 14. Šárka (D. Šimek), 18. Kisugite (Bagin), 25. Severa (M. Šimek), 32. Bagin (M. Šimek), 36. Kisugite (Šárka), 52. Šárka (D. Šimek), 58. Čihák (D. Šimek), 60. Tůma, 60. Kindl (D. Šimek) - 13. Kološ (Fojta), 19. Salát (Pluhař), 28. Gwuźdź (Salát), 35. Kološ (J. Bouška), 41. Natov (Bína). Rozhodčí: Furmánek, Šolc. Vyloučení: 0:2. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1595.

Byl to v lecčems netradiční zápas. Bohemians potřetí v sezoně nalákali na Podvinný Mlýn přes tisíc fanoušků - tentokrát dokonce rekordní číslo základní části: 1 595 diváků. Slavnostní úvod obstaral bývalý hvězdný hokejový brankář Dominik Hašek a na tribuně bouřili nejen fanoušci fotbalových klokanů.

Do první boleslavské formace se po uzdravení vrátil kapitán Novotný, už mezi náhradníky byl i Rožnovják, jenž vyléčil těžké zranění z minulého play-off.

Televizní zápas v mimořádně nadstandardní kulise měl solidní tempo a ve 13. minutě poprvé zahýbal se stavem Kološ. Platilo to však jen 42 vteřin a - jak se později ukázalo - byla to jediná pasáž zápasu, kdy Mladá Boleslav vedla. Velmi dobrý zápas hrál v zelenobílém dresu Šárka a záhy srovnal (1:1). Od té doby už hosté jen dotahovali, což jim dlouho vycházelo.

Na přesilovkový gól Kisugiteho při trestu Novotného odpověděl ještě před první pauzou Salát (2:2).

O hezké momenty nebyla nouze: domácí Severa ve 25. minutě těžil z kombinace s Martinem Šimkem, pak se hezky trefil boleslavský Gwuźdź (3:3). Těsně po polovině využil Bagin, další z velkých postav zápasu, i druhou přesilovku Bohemians, leč Kološ svým druhým gólem zase rychle vyrovnal na 4:4.

Dokonce nemusel ani moc mrzet další gól Kisugiteho z dorážky z 36. minuty, protože Boleslav měla ideální nástup do třetí třetiny. První střídání, uběhlo jen 45 vteřin, když před bránou přesně mířil Natov. Premiérový bod v Tipsport Superlize za asistenci si připsal junior Bína.

Hosté ožili, měli územní převahu, jenže v poslední desetiminutovce převrhli zápas na svou stranu domácí. Všechno to vlastně rozhodl skvělým gólovým bekhendem Šárka (6:5). Hosté ne a ne znovu srovnat, až si vzali necelé tři minuty před koncem základní hrací doby oddechový čas a šli do hry v šesti bez brankáře.

Bohemáci Čihák (7:5) a Tůma (8:5) však trefili prázdnou bránu a v závěru ještě - už s Rytychem v boleslavské brance - završil radost domácích devátým gólem Kindl.

Pro Mladou Boleslav to nebyl povedený televizní zápas, podruhé v sezoně prohrála. Na první místo Tipsport Superligy se bude chtít vrátit v nedělním přímém souboji o čelo na hřišti Chodova.