Druhý švýcarský skalp! 2:0 nad Köniz

14. srpna 2015, Redakce

Technology Florbal Mladá Boleslav vs. švýcarské týmy 2:0. Boleslavský tým po ranní výhře nad Grünenmattem 4:1 porazil i Köniz 2:0, v osmifinálové skupině má kompletních šest bodů a bez ohledu na výsledek večerního zápasu proti Brnu (začátek v 18.00, Podvinný Mlýn) má jisté sobotní čtvrtfinále.

pátek 14. srpna 2015
2:0
(1:0, 1:0)

Rytych - Krzyžanek, Jelínek, Křenek, Novák, Kološ, Kadlec - Bouška, Curney, Natov - Tom. Chroust, Pluhař, Ludvík - Fojta, Salát, Ekl - Mátl.

Floorball Köniz

Körner – Kjellman, O. Schmocker, Wälti, Castrischer, Graf, Gurtner, Herzog, Kuchen, Ledergerber, S. Müller, D. Müller, K. Schmocker, Aebersold, Antener, Berweger, Dumauthioz, Frejd, Ledergerber, Mauer, Zaugg.

Branky a nahrávky: 11. Natov (Jelínek), 39. Mátl (Tom. Chroust). Vyloučení: 0:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 350.

Trenér Jan Pazdera neměnil vítěznou sestavu z ranního utkání proti Grünenmattu, pouze do brány tentokrát zaklekl Rytych.

Boleslavští se dalšího švýcarského soupeře nezalekli, Fojta v desáté minutě trefil tyč a hned z dalšího útoku Natov nekompromisně otevřel skóre.

S postupem času se čím dál výraznější postavou zápasu stával gólman Rytych. Byl neprůstřelný! Ještě v první půli výborně zasáhl proti Wältimu a Ledergerberovi, což byla vlastně jen předzvest, co všechno za zákroky bude muset vytáhnout po pauze.

Jeden spolehlivý zákrok za druhým, hlavně od 30. minuty, kdy se stupňoval tlak švýcarského týmu.

Až v předposlední minutě se boleslavský tým uklidnil druhým gólem, rychlý brejk zakončoval Mátl.

Mladá Boleslav ještě v pátek od 18.00 hodin na Podvinném Mlýně nastoupí proti Bulldogs Brno. Bez ohledu na výsledek má však jisté sobotní čtvrtfinále.