Druhý zápas na Czech Open: těsná prohra s Växjö

13. srpna 2015, Redakce

Zahajovací den Czech Open zakončili tým Technology Florbal Mladá Boleslav s vyrovnanou bilancí jedné výhry a jedné porážky. Po úvodním triumfu 3:1 nad finským Tapanilan Erä 3:1 podlehl 1:2 švédskému Växjö Vipers. Boleslav inkasovala v oslabení i vlastní přesilovce a ztrátu už navzdory velkému náporu nedotáhla.

čtvrtek 13. srpna 2015
1:2
(0:2, 1:0)

Rytych - Krzyžanek, Jelínek, Křenek, Novák, Kološ, Kadlec - Bouška, Curney, Natov - Tom. Chroust, Pluhař (21. Ludvík), Gwuźdź - Fojta, Salát (21. Mátl), Ekl.

Växjö Vipers

Kosonen – Johansson V., Jonsson, Muorujärvi, Olsson, Oscarsson, Ramirez, Roos J., Uhlberg – Ahlroth, Andersson J., Andersson A., Engel, Homer, Johansson A., Karlsson, Kjellsson, Petersson, Roos E, Adolfsson, Johansson Ol., Mattsson, Persson

Branky a nahrávky: 37. Fojta – 10. Roos, 16. A. Andersson. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 250.

Do odpoledního utkání trenér Jan Pazdera poslal do brány Davida Rytycha, jinak zahájila zápas stejná sestava jako dopoledne proti finskému soupeři.

Právě Rytych musel brzy zasahovat proti Karlssonovi, na druhé straně odpověděl Bouška střelou do brankáře Kosonena. Pak ho ohrožoval i Tomáš Chroust a v deváté minutě Boleslavští dostali výhodu přesilovky po zákroku Kjellssona.

Paradoxně v oslabení však otevřel skóre Roos po akci z pravé strany. Když později v první půli Bouška také pykal na trestné, Andre Andersson využil přesilovku za 18 vteřin a zajistil pro Växjö poločasové vedení 2:0.

Mohlo být i hůř, ale Rytych podržel tým při šancích Ahlrotha a Engela v krátkém sledu.

Před druhým poločasem trenér Pazdera udělal drobné korekce v sestavě, do které zařadil Ludvíka s Mátlem a tým postupně zvyšoval obrátky. Často zakončoval Krzyžanek, gólovku měl i Natov, ale proti němu se výborně přesunul Kosonen.

Až v čase 36:55 Fojta snížil na 1:2. Mimochodem, trefil se v obou čtvrtečních utkáních. Hned od 38. minuty sáhl boleslavský tým ke hře v šesti bez brankáře, ale několik nadějných pozic už ve vyrovnání nepřetavil.

V pátek ráno od 8.40 v hale Podvinný Mlýn zakončí Mladá Boleslav základní skupinu proti švýcarskému Grünenmattu.