Druhý zápas ve Švédsku: těsná prohra o gól s Granlo

4. září 2015, Redakce

Tým Technology Florbal Mladá Boleslav na Umea Scandic Cupu ztratil reálnou šanci na postup ze základní skupiny. S Granlo, za které nastupuje i kapitán švédské reprezentace Johan Samuelsson, odehrálo mužstvo trenéra Jana Pazdery nadějnou partii, sahalo po vyrovnání, ale odchází s porážkou 2:3.

pátek 4. září 2015
3:2
(2:0, 1:1, 0:1)

Granlo BK

Ahrberg - Kristoffer, Jansson, Pettersson, Eriksson, Persson, Nyh - A. Samuelsson, J. Samuelsson, Berglund - Mikeš, Wahlgren, Ekstrand - Akersten, Fransson, Uhlin.

Koráb - Krzyžanek, Jelínek, Novák, Gwuźdź, Kološ, Kadlec - Salát, Curney, Natov - Tom. Chroust, Pluhař, Tad. Chroust - J. Bouška, Fojta, Ludvík (33. Ekl).

Branky a nahrávky: 12. Mikeš (Ekstrand), 17. Ekstrand (Eriksson), 37. A. Samuelsson (J. Samuelsson) - 26. Tom. Chroust (Tad. Chroust), 57. Natov (Curney). Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.

Trenér Jan Pazdera při skládání sestavy vycházel ze čtvrtečního zahajovacího utkání proti Dalenu, změny byly jen dvě: v bráně dostal přednost Koráb před Rytychem a ve třetí formaci Ekla na polovinu zápasu nahradil Ludvík.

Mladá Boleslav i ve druhém utkání na turnaji pocítila, že švédské týmy mají drtivé nástupy v krvi. Po pár vteřinách hry střílel z tutovky Anton Samuelsson, bratr slavnějšího Johana, kapitána švédských mistrů světa. O pár střídání později Koráb musel zasahovat nohou proti zakončení Berglunda.

Kombinace na jeden dotek, na konci ex-chodovský Mikeš

Ke vyrovnání obrazu hry bílo-černým pomohla přesilovky při trestu Janssona, nejvíc zahrozil Natov mířící ze středu do horní tyče. V desáté minutě po přihrávce zpoza brány zblízka zakončoval Tomáš Chroust a švédský brankář Ahrberg musel reflexivně zasáhnout.

Pak Granlo ukázalo, že z tempa nemíní slevit. Ve 12. minutě rozehrálo kombinaci na jeden dotek, na jejímž konci ex-chodovský Mikeš snadno zakončoval do odkryté brány.

Šance srovnat byla, o pět minut později Fojta hezky pronikl středem přes tři hráče a po jeho nahození se o dorážku snažil Bouška. Jenže ve stejné minutě naopak Granlo zvýraznilo náskok na 2:0, po rychlé přihrávce od mantinelu blíž na střed z první skóroval Ekstrand.

Gólové akce sourozenců na obou stranách

Druhá třetina začala dělovkou Nováka, Boleslavští kontrolovali míček a ve 26. minutě po pěkné souhře celé druhé formace snížili. Postupná rozehrávka, série rychlých přihrávek, Tadeáš Chroust z první našel před bránou volného bratra Tomáše a ten střelou o horní tyč upravil skóre na 1:2.

Povzbudivé bylo i aktivně odbráněné oslabení při trestu Gwuźdźe, boleslavský tým navíc několikrát skvěle podržel Koráb. Platilo to až do 37. minuty, kdy těžko mohl zasáhnout proti Antonu Samuelssonovi skórujícímu zblízka po přihrávce bratra Johana při trestu Boušky - 3:1.

Natov snížil, vyrovnat už nedokázal

Ve 44. minutě mohl snížit Curney, ale jeho jemná teč po nahození Krzyžanka letěla nad bránu. Brzy poté byla další boleslavskou možností přesilovka, ale podruhé v utkání bez gólového efektu.

Mladoboleslavští své snažení nevzdali, vytvářeli si šance a v 57. minutě se dostali znovu do kontaktu. Na 2:3 snížil Natov po reprezentační spolupráci s Curneyem.

V čase 57:55 si boleslavský trenér Pazdera vzal oddechový čas a po něm poslal na hřiště šest hráčů bez brankáře. Srovnat mohl Natov, kdyby po rychlé souhře trefil míček ideálněji.

Další šanci už Mladá Boleslav neměla a druhý zápas na Umea Scandic Cupu prohrála 2:3. Základní skupinu završí v sobotu od 17 hodin v utkání proti druholigovému Wibaxu.