Dvojitá radost: výhra nad Grünenmattem i ve skupině

14. srpna 2015, Redakce

Radostné páteční ráno pro Technology Florbal Mladá Boleslav! Tým v posledním utkání základní skupiny na Czech Open porazil švýcarský Grünenmatt s přehledem 4:1 a navíc ovládl skupinovou část. Osmifinálová fáze následuje v pátek odpoledne: od 14.00 proti Köniz, od 18.00 proti Bulldogs Brno.

pátek 14. srpna 2015
4:1
(1:0, 3:1)

Koráb - Krzyžanek, Jelínek, Křenek, Novák, Kološ, Kadlec, Štěrba - Bouška, Curney, Natov - Tom. Chroust, Pluhař, Ludvík - Fojta, Salát, Ekl.

UHC Grünenmatt Sumiswald

Bauer – Beer, Gfeller, Markström, Stucki, Zürcher – Aeschbacher, Brechbühl, Briggen, Dolder, Flühmann, Glauser, Hofer, Liechti, Ruch, Schenk, Steiner, Weber

Branky a nahrávky: 5. Bouška (Curney), 23. Fojta (Bouška), 24. Curney (Jelínek), 28. Ekl (Kadlec) – 27. Flühmann (Markström). Vyloučení: 0:0. Diváci: 200.

Start zápasu v 8.40 znamenal, že si boleslavští hráči museli nařídit budíček na šestou hodinu. Po snídani a poradě se přesunuli z hotelu na Podvinný Mlýn.

Shodou okokolností proti Grünenmattu završovala Mladá Boleslav základní skupinu i na Czech Open 2014, tehdy zápas skončil 1:1.

Tentokrát černomodří měli od začátku utkání pod kontrolou. V páté minutě Bouška tečoval Curneyho nahození a otevřel skóre, k jehož zvýšení byla spousta příležitostí. Jen namátkou: několik dalších příležitostí měl Bouška, kousek chyběl Fojtovi s Kadlecem, Pluhař trefil tyč…

Až po poločase přidal druhý gól Fojta, který se tak prosadil i ve třetím utkání na turnaji. Hned ve 24. minutě přidal na 3:0 Curney a Pazderův tým nerozhodila ani Flühmannova korekce po ojedinělém zakončení švýcarského týmu.

Naopak! Ve 28. minutě trefil odkrytou bránu Ekl a posunul stav na 4:1. Pak Švýcaři zvýšili aktivitu, ale Boleslavští se s ní vyrovnávali dobře a zápas už dotáhli.

Remíza 3:3 švédského Växjö s finským Erä v souběžně probíhajícím utkání na Vinohradech znamená, že Mladá Boleslav vyhrála základní skupinu a do osmifinálové části si navíc bere body za čtvrteční vítězství nad Erä.

Boleslavský tým zůstává na Podvinném Mlýně, kde odehraje osmifinálové zápasy ve 14.00 (soupeř Köniz) a 18.00 (soupeř Bulldogs Brno).