Generálka na Czech Open: BILLY BOYs porazili Köniz 8:1

10. srpna 2014, Redakce

Test před Czech Open se povedl! BILLY BOYs v neděli večer na soustředění v Turnově porazili švýcarský Köniz 8:1. Trenér Jan Zahalka v utkání hraném na 4×15 minut nasadil dvě rozdílné sestavy, obě se podílely na vítězství čtyřmi vstřelenými góly.

neděle 10. srpna 2014
8:1
(1:0, 3:0, 2:0, 2:1)

Sestava v 1. a 2. čtvrtině: Rytych – Kološ, Gwuźdź, Novák, Pluhař – Fojta, Novotný, J. Bouška – Rožnovják, Salát, P. Bouška. Sestava ve 3. a 4. čtvrtině: Výtisk – Křenek, Jelínek, Votruba, Kadlec – Tad. Chroust, Curney, Tom. Chroust – Ekl, Ludvík, Mátl.

Floorball Köniz

Branky Mladé Boleslavi: 12. a 21. J. Bouška, 22. P. Bouška, 29. Pluhař, 43. Tad. Chroust, 44. Mátl, 46. Tom. Chroust, 59. Curney.

Skóre prvních dvou čtvrtin určovali prakticky jen sourozenci Bouškové. Jiří otevřel skóre ve 12. minutě, kdy z levé strany poslal skákající míček na zadní tyč. Gólový okamžik si zopakoval i v 21. minutě, sólo proměnil ležérním zakončením nad brankářovu nohu. Brzy poté přidal třetí gól jeho bratr Pavel, který krátce před koncem druhé čtvrtiny přihrál před prázdnou bránu na čtvrtý gól Pluhařovi.

Boleslavská dominance pokračovala i v nové sestavě. Ve třetí čtvrtině zvyšovali Tadeáš Chroust a Mátl už na 6:0. Čtvrtfinalista uplynulého ročníku švýcarské ligy, jemuž chyběla největší hvězda Emanuel Antener i další reprezentanti, postupně fyzicky odpadal. Brzy po začátku závěrečné čtvrtiny Tomáš Chroust zvýšil 7:1 a po švýcarské korekci skóre měl poslední slovo Curney, který u tyče zakončoval šikovný signál.

Ohlasy po zápase

Jan Zahalka, trenér Mladé Boleslavi: Myslel jsem, že budeme hrát s kvalitnějším soupeřem, ale Köniz nedorazil kompletní. Neprověřil nás v tom, v čem jsme to potřebovali nejvíc – tedy v obraně.

Tomáš Trnavský, trenér Könizu: Projevilo se, že Mladá Boleslav už je na konci svého soustředění, zatímco my v Turnově teprve začínáme. První čtvrtina byla celkem vyrovnaná, ale po jedné chybě jsme inkasovali. Postupně nás Boleslav přehrávala v našem obranném systému.