Historický výsledek na Czech Open! Boleslav má bronz

15. srpna 2015, Redakce

Tým Technology Florbal Mladá Boleslav dosáhl na nejlepší výsledek v historii klubu na Czech Open - končí bronzový a jako nejúspěšnější český tým 23. ročníku mezinárodního turnaje. V semifinále prohrál se švýcarským Köniz 2:3 po nájezdech.

sobota 15. srpna 2015
2:3
(0:1, 1:2)

Koráb - Krzyžanek, Jelínek, Křenek, Novák, Kološ, Kadlec, Křenek - Bouška, Curney, Natov - Tom. Chroust, Pluhař, Ludvík - Fojta, Salát, Ekl.

Floorball Köniz

Thut – Thut, Kjellman, O. Schmocker, Wälti, Castrischer, Graf, Gurtner, Herzog, Kuchen, Ledergerber, S. Müller, D. Müller, K. Schmocker, Aebersold, Antener, Berweger, Dumauthioz, Frejd, Ledergerber, Mauer, Zaugg

Branky a nahrávky: 23. Ledergerber (Dumauthioz), 28. Maurer (Wälti), rozh. náj. Jens Frejd – 37. Novák (Křenek), 46. Jelínek (Curney). Vyloučení: 0:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 850.

Semifinálový zápas byl pro Technology Florbal Mladá Boleslav už sedmým na Czech Open v průběhu tří dnů. Se švýcarským Köniz tým trenéra Pazdery hrál také o den dříve a v osmifinálové skupině zvítězil 2:0.

Tentokrát se hrálo na 3x20 minut hrubého času a hned v úvodu si soupeř vylámal zuby na brankáři Korábovi, který výborně zasáhl a navíc byl seknutý, takže si Technologové brzy zkusili přesilovku. V ní dvakrát nebezpečně pálil Curney, podruhé dokonce do tyče.

Nedaleko ke gólu měl i Pluhař, na druhé straně Koráb výborně zasáhl rukou proti Berwegerovi.

V první třetině branka nepadla, zato ve druhé k ní stačily necelé tři minuty. Pak se Ledergerber dostal za boleslavskou obranu a Koráb byl bez šance.

Boleslav odpověděla sérií výrazných šancí, Novák trefil tyč, Jelínkův gól neplatil kvůli posunuté bráně, blízko byl i Kadlec, ovšem z brejku naopak zvýšil Maurer na 2:0. Technologové se i tak dál snažili a ve 37. minutě byli odměněni po dorážce Nováka.

Hra na dvě formace se Boleslavským vyplácela a brzy se dočkali vyrovnání. Jelínek ve 46. minutě proměnil přesilovku a před zaplněnou halou Podvinný Mlýn se modročerní hnali za dokonáním obratu.

Zápas nakonec dospěl k nájezdům stejně jako v dopoledním čtvrtfinále. Rytych v boleslavské bráně nahradil Korába. Nestačil jen na úchvatný blafák Jense Frejda, což byl jediný proměněný nájezd.

Mladá Boleslav do finále nepostoupila, přesto je bronz nejlepší výsledek na Czech Open v historii klubu.