Hladká výhra. Boleslav nastřílela Kladnu jedenáct gólů

5. listopadu 2014, Redakce

Nebylo co řešit. Souboj středočeských týmů ve čtvrtfinálové skupině Poháru České pojišťovny vyhrála Mladá Boleslav nad Kladnem 11:2. Extraligový favorit rychle určil směr zápasu, podle kterého se odehrál celý průběh.

úterý 4. listopadu 2014
2:11
(1:3, 0:5, 1:3)

Kanonýři Kladno

Cmíral - Petrlík, Řeháček, Richtr, Havlůj, Burian - Louvar, Přívara, Prošek - Leipner, Linhart, Šimůnek - Nolč, Lapuník, Blažek- Štechmüller

Výtisk - Novák, Pluhař, Kadlec, Gwuźdź, Votruba, Křenek - Fojta, Salát, Rožnovják - J. Bouška, Kološ, P. Bouška - Ekl, Ludvík, Mátl. Připraveni byli také Curney, Kroupa a Körber.

Branky a nahrávky: 12. Leipner (Šimůnek), 57. Louvar (Přívara) - 8. Kološ (J. Bouška), 10. Novák (Fojta), 10 J. Bouška (Kadlec), 30. Salát (Fojta), 32. Mátl (Ekl), 33. P. Bouška (Kološ), 35. Ludvík (Ekl), 37. Ludvík (Křenek), 45. Fojta (Salát), 45. Gwuźdź (Kološ), 53. Salát (Rožnovják). Rozhodčí: Baloun, Čížek. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváci: 63. Nejlepší hráči: Jiří Šimůnek - Petr Salát.

Kdyby existovala přesná statistika držení míčku, u boleslavské kolonky by zářilo snad devadesát procent. Tak dominantní byli hosté v Kladně! Od úvodu byl znát patrný rozdíl, a to BILLY BOYs přitom nenasadili ani jednoho ze čtveřice reprezentantů, kteří se v neděli pozdě večer vrátili z EFT ve Finsku.

Rychlé tři góly Kološe, Nováka a Jiřího Boušky uklidnily boleslavské hráče, ojedinělý kladenský útok zakončený brankou Leipnera na tom nic nezměnil.

Podobně začala i druhá třetina, v dobrých střeleckých pozicích se postupně ocitli Jiří Bouška, Fojta, Votruba či Ekl, ale síťku roztřepotal až mnohem méně nápadný pokus Saláta těsně před polovinou zápasu. A tím se spustila další gólová vlna! Ze středu zvyšoval Mátl už na 5:1, nekompromisnost předvedl i Pavel Bouška. Krásnou souhru na jeden dotek pak zakončoval Ludvík a za chvíli proměnil přesilovku za faul na sebe.

Čtyři minuty po začátku třetí třetiny si před bránu seběhl pro gól Fojta, desítka padla o 16 vteřin později zásluhou Jiřího Boušky. A ještě to nebylo z boleslavské strany vše! Skóre plné jedniček zajistil Salát gólem na 11:1, ale pro to neměl pochopení kladenský Louvar. V závěru ještě boleslavský brankář Výtisk zneškodnil trestné střílení Linharta.

Ohlasy po zápase

Jan Zahalka (Mladá Boleslav): Za posledních čtrnáct dnů jsme toho moc nenatrénovali, stále hrajeme jen zápasy a na týmu je to znát. První třetina rozhodně nebyla povedená. Bylo to nahoru-dolů, se spoustou chyb. Rozhodně jsem si to představoval jinak, podržel nás brankář Výtisk. V šatně jsme si řekli, co v zápase chceme změnit a přišli jsme s tím na hřiště. Druhá třetina skončila 5:0 a zápas byl rozhodnutý. V klidu jsme ho dohráli bez nějakého velkého úsilí. Nestálo nás to příliš sil. Teď se musíme dobře připravit na víkend, který pro nás bude důležitý.