Jako proti Chodovu. Boleslav porazila Bohemians 9:6

25. října 2014, Redakce

Dva extraligové zápasy během jednoho týdne a dva stejné výsledky. Mladá Boleslav zopakovala úterní výhru 9:6 nad Chodovem i v sobotu proti jinému pražskému klubu - Bohemians. Čtyřgólový střelec večera Jiří Curney zaznamenal hattrick ve třetím extraligovém zápase v řadě.

6.kolo, sobota 25. října 2014
9:6
(2:3, 5:1, 2:2)

Rytych - Jelínek, Křenek, Novák, Pluhař, Gwuźdź, Kadlec - Tom. Chroust, Curney, P. Bouška - Fojta, Salát, Rožnovják - Ekl, Ludvík, J. Bouška. Připraveni byli také Výtisk, Kroupa a Mátl.

FbŠ Bohemians

Cimbálek - Chlumský, Čihák, Kuncman, Lukáš, Forman, Kisugite - Šárka, Bagin, Kozák - Bílek, Mandík, Kordoš - D. Šimek, M. Šimek, Poláček - Koubek, Höffer, Kindl.

Branky a nahrávky: 15. Curney (Jelínek), 20. Rožnovják (Salát), 21. P. Bouška (Tom. Chroust), 24. Curney, 28. Ludvík (Ekl), 29. Novák (Salát), 36. Gwuźdź (Jelínek), 59. Curney (Tom. Chroust), 60. Curney – 2. M. Šímek (Poláček), 13. Poláček, 18. Kisugite, 31. Bagin (Kozák), 41. Čihák (Höffer), 54. Šimek (Kisugite). Rozhodčí: Valenta, Žďárský. Vyloučení: 2:2, navíc Jelička (ČK). Využití: 1:0. Diváci: 511. Nejlepší hráči: Jiří Curney - Martin Kisigute.

Bohemians se před utkáním v Mladé Boleslavi krčili mimo pozice zaručující play-off, jenže to byl zkreslující údaj. Pražané většinu zápasů prohráli těsně a také Středočechy dost potrápili. Už ve druhé minutě Martin Šimek od mantinelu otevřel skóre a ve 12. minutě Poláček zvýšil náskok Bohemians na 2:0.

Domácí se většinu času drželi na míčku a v 15. minutě zavelel střelec posledních dní - Curney snížil, ale hned vzápětí Bohemce vrátil dvoubrankový náskok Kisugite s přehledem proměněným trestným střílením. 24 vteřin před přestávkou dostal Mladou Boleslav do kontaktu Rožnovják a druhá třetina byla kompletně v režii favoritů.

Do polovinu zápasu Boleslav čtyřmi góly Pavla Boušky, Curneyho, Ludvíka a Nováka otočila na 6:3. V čase 30:09 snížil Bagin, a pak domácí měli příležitost rozhodnout zápas. Trenér Bohemians Jedlička protestoval proti dvěma trestným minutám Kisugiteho tak vehementně, až dostal červenou kartu, musel na tribunu a jeho svěřenci se bránili ve třech. Dlouhou přesilovku však využil "pouze" Gwuźdź trefou na 7:4.

Hned po 28 vteřinách třetí třetiny zdramatizoval situaci pátým bohemáckým gólem Čihák a pořádně nepříjemné chvilky zažili domácí v 54. minutě. Nejprve David Šimek snížil na 6:7 a hned poté byl vyloučen Pavel Bouška. Domácí však oslabení poctivě odbránili a při závěrečné soupeřově hře bez brankáře potvrdili výhru. Curney do prázdné brány završil hattrick stejně jako v úterý proti Chodovu a čtyři vteřiny před koncem ještě vykoupal brankáře Cimbálka, který v závěru musel do brány.