Jarní čtvrtfinalisté proti sobě: Boleslav vyhrála v Ostravě

16. září, Redakce

Hned ve třetím kole los Tipsport Superligy poslal Technology Florbal Mladá Boleslav do Ostravy k souboji jarních čtvrtfinalistů. Stejně jako v play-off Boleslav nezaváhala a zvítězila 6:3. Útočník Krajcigr během třetí třetiny nastřílel hattrick.

3.kolo, sobota 16. září
3:6
(0:2, 1:0, 2:4)

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava

Laja - Chvastek, Kubíček, Trulík, Hromádka, Lipový, Klimscha, Šebesta, Hrabal, Eichner, Daniš, Sládek, Mandrek, Kuczera, Miške, Křiva, Moravčík, Čonka-Skyba, Zbořil.

Rytych - Řehoř, Zakonov, Krzyžanek, Jelínek, Novák - Bína, Novotný, Natov - Krajcigr, Tomašík, Curney - Tom. Chroust, Pluhař, Tad. Chroust.

Branky a nahrávky: 35. Mendrek (Čonka-Skyba), 51. Eichner (Miške), 60. Eichner (Mendrek) - 13. Bína (Natov), 17. Tomašík, 48. Krajcigr (Tomašík), 57. Krajcigr (Curney), 59. Krajcigr (Novák), 59. Novotný (Jelínek). Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 1:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 189.

Hosté v Ostravě šli do hry bez stabilně nastupujícího obránce Kološe, který v Mladé Boleslavi zůstal a vedl juniory v prvním utkání nové sezony proti Chodovu (více tady). Kvůli drobným zdravotním problémům zůstal jen na střídačce reprezentant Gruber a před brankářem Bauerem dostal přednost Rytych.

Mladá Boleslav vedla od 13. minuty, když Natov posunul míček do volného prostoru k Bínovi, který bryskně zacílil na přední tyč a Laja nestihl reagovat. Ostravský brankář nedosáhl ani na střelu Tomašíka, který vystihl rozehrávku domácích, zrychlil a přesně vystřelil.

Rytych v hostující bráně držel čisté konto takřka 35 minut, než Mendrek přesilovkou trefou snížil na 1:2 z ostravského pohledu.

Boleslav odskočila ve 48. minutě díky Krajcigrově přízemní brance, jenže do nejistoty vrátil hosty Eichner dorážející na 2:3. Boleslavský výkon byl velmi chladný, Ostravští často chodili do brejků a měli příležitosti vyrovnat, ale jejich nadšení utlumil svým druhým gólem v 57. minutě Krajcigr (2:4).

Po oddechovém čase šla Ostrava do šesti, ale prázdnou bránu bekhendem z dálky trefil Krajcigr a za 11 minut tak stihl nastřílet hattrick. Brzy poté pak ještě Novotný v úniku vyškolil Laju a zvýšil už na 6:2.

Až pak další power-play, tentokrát ještě znásobenou trestem Zakonova, využil znovu dorážející Eichner. Tři body ale patří Mladé Boleslavi za vítězství 6:3.