K postupu do semifinále chybí už jen jedna výhra

18. března, Redakce

Technology Florbal Mladá Boleslav sahá po postupu do semifinále play-off Tipsport Superligy. Muži v černém v sobotu v Ostravě zdaleka nezářili, ale přesto vyhráli 5:4 a v sérii vedou 3:0. Postup mohou dokonat v neděli od 17 hodin.

sobota 18. března
4:5
(1:1, 1:2, 2:2)

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava

Laja - Zbořil, Šebesta, Chvastek, Eichner, Hrabal, Kubíček, Malajka, Kuczera, Trulík, Hromádka, Lipový, Klimscha, Šimíček, Klečka, Sládek, Macháček, Kezua, Smeták.

Bauer - Krzyžanek, Novák, Kološ, Gwuźdź - Krajcigr, Curney, Natov - Tom. Chroust, Pluhař, Gruber - J. Bouška, Novotný, Tad. Chroust - Bína.

Branky a nahrávky: 11. Eichner (Zbořil), 33. Smeták (Kuczera), 43. Hrabal (Chvastek), 51. Klimscha - 16. Krajcigr (Curney), 30. Curney (Natov), 38. Pluhař, 56. Curney (Krajcigr), 60. Novotný (Curney). Rozhodčí: K. Sojka, T. Sojka. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 253.

Mladá Boleslav nepodala ani průměrný výkon - nedařila se jí kombinace tak, jak je zvyklá. Hra působila neurovnaně. Snaživá Ostrava byla zdatným sokem.

Hned v úvodu přitom hostům mohl zajistit vedení Curney, jenže trestné střílení nařízené za faul na Tomáše Chrousta neproměnil, stejně tak Boleslav nevyužila navazující přesilovku.

Když navíc v 11. minutě Eichner poslal odražený míček zblízka nad ležícího Bauera, který nemohl nic dělat, domácím to dodalo energii. Možná i z přemíry snahy zaváhali v 16. minutě, takže proti otevřené obraně šli Curney s Krajcigrem a situaci proměnili ve snadné vyrovnání.

Ke gólové nahrávce si Curney v polovině zápasu připsal i gól. Předvedl Bolka Skills - bekhendovou střelou s přispěním teče překopil skóre na 2:1.

Boleslavské vedení trvalo necelé tři minuty, než se Smeták z otočky ze středu trefil přízemní střelou k tyči na 2:2. V závěru druhé třetiny domácím utekl Jiří Bouška, byl faulovaný a následovalo už druhé boleslavské trestné střílení v zápase. K míčku se postavil Pluhař, rozhýbal ramena a bekhendovou kličkou překonal brankáře Laju.

Ani to však nebyl moment, od něhož by hosté dovedli zápas k očekávané výhře.

Ještě se moc natrápili. Nejprve totiž na 3:3 vyrovnal Hrabal, a pak Eichner v polovině třetí třetiny šťastně proměnil trestné střílení. Trefil tyčku, míček se odrazil do kalhot zasahujícího Bauera a od nich do brány. Ostrava náhle vedla 4:3.

Hodně se Boleslavi ulevilo, když Curney v 56. minutě poblíž brankoviště dorážkou srovnal na 4:4.

Boleslav zlomila zápas v čase 59:47. V přesilovce Novotný z první z pravého křídla napálil nahrávku Curneyho a rozhodl o výhře 5:4.