K postupu v poháru Boleslav přidala i výhru v Pardubicích

16. prosince 2016, Redakce

Mladá Boleslav zvládla dvojboj se Sokolem Pardubice. Soupeře nejprve ve středu vyřadila v domácím čtvrtfinále Poháru České pojišťovny (10:7) a v pátek ovládla i vzájemné superligové utkání venku 8:3. Už v neděli hraje Boleslav doma proti Otrokovicím (začátek v 17 hodin).

13.kolo, pátek 16. prosince 2016
3:8
(0:2, 1:3, 2:3)

Sokol Pardubice

Levinský (46. Musil) - Oubrecht, Krigovský, Ďopan, Bartoš, Brychta, Kunt - Junek, Dlesk, Němeček - Gregor, Teichman, Zozulák - Pakosta, Janeček, Chmelař.

Bauer - Křenek, Novák, Rožnovják, Kološ, Jelínek - Krajcigr, Curney, Natov - Tom. Chroust, Pluhař, Gruber - Bína, Novotný, P. Bouška.

Branky a nahrávky: 40. Pakosta (Ďopan), 49. Teichman (Gregor), 57. Němeček (Oubrecht) - 9. Natov (Curney), 17. Curney (Jelínek), 27. Tom. Chroust (Gruber), 30. Bína (Novotný), 36. Pluhař (Tom. Chroust), 46. Novák (Křenek), 46. Curney (Kološ), 52. Jelínek (Curney). Rozhodčí: Kačer, Vašíček. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 643.

Po místy lehkovážnějším výkonu v pohárové bitvě Boleslav přistoupila k superligovému repete v Pardubicích daleko zodpovědněji. Chtěla uhájit pětibodový náskok v čele tabulky.

To se povedlo - a s přehledem. V první třetině měly oba góly Curneyho podpis. Nejprve boleslavský útočník křížem přihrál na levou stranu Natovovi a pak sám proměnil přesilovku dvě vteřiny před jejím vypršením bombou z dálky k tyči.

Pardubice měly šance, ale v boleslavské bráně byl vynikající Bauer, jemuž navíc dvakrát ve druhé třetině pomohla i tyč. A tak o to víc vynikal rostoucí náskok hostů, o který se přičinili dorážející Tomáš Chroust, svou první superligovou brankou Bína a po šťastném odrazu Pluhař.

Boleslav vedla 5:0 a mohlo ji jen mrzet, že těsně před koncem druhé třetiny zbytečně přišla o míček a Pakosta snížil.

V rozmezí 12 vteřin 46. minuty domácí definitivně dorazily boleslavské branky Nováka (6:1) a Curneyho (7:1). Pardubice si vzaly oddechový čas, vyměnily gólmany a přes šest set fanoušků potěšila gólová dorážka Teichmana v dvojnásobné přesilovce. Ale víc domácí nedokázali vzdorovat.

Po proměněné početní výhodě Jelínka už jen domácí Němeček snadnou dorážkou snížil a Boleslav zvítězila 8:3.

Hned v neděli 18. prosince nastoupí vedoucí tým Tipsport Superligy v Městské sportovní hale proti Otrokovicím. Začátek v 17 hodin.