Krok od Superfinále! Nájezdy rozhodl Novotný

4. dubna 2015, Redakce

Technology Florbal Mladá Boleslav sahá po Superfinále AutoCont extraligy! Ve třetím semifinálovém zápase vyhrál v Brně další těžkou bitvu 4:3 po nájezdech, v páté sérii rozhodl kapitán Petr Novotný. Čtvrtý zápas se hraje v neděli od 17 hodin znovu v Brně, boleslavský tým už může rozhodnout o postupu.

SF3, sobota 4. dubna 2015
3:4
(2:2, 1:0, 0:1 - 0:0)

itelligence Bulldogs Brno

Kejík - Komenda, Jalový, Jakůbek, Bauer, Sládeček, Jeski - J. Koutný, Fuchs, Mendrek - Hrubý, Juhaňák, Žižka - Kadlec, M. Koutný, Coufal.

Rytych (na 1. - 4. nájezd Výtisk) - Jelínek, Křenek, Novák, Gwuźdź, Kadlec, Kološ, Pluhař - Tom. Chroust, Curney, Tad. Chroust - J. Bouška, Novotný, P. Bouška - Fojta, Salát, Ludvík - Mátl, Ekl.

Branky a nahrávky: 5. Hrubý, 14. Žižka, 40. Coufal (Jeski) - 10. Ludvík (Salát), 14. Salát (Kološ), 54. Tom. Chroust (Curney), rozhodující nájezd Novotný. Rozhodčí: Furmánek, Šolc. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 417.

Z původně naplánovaného dějiště v nové sportovní hale Vodova se sobotní televizní zápas přesunul do staré haly Vodova, důvodem změny byla kolize s odpoledním pátým čtvrtfinálovým zápasem Ženské basketbalové ligy Valosun Brno - Trutnov.

Boleslavský trenér Zahalka oproti domácímu semifinálovému víkendu udělal několik změn v sestavě. Do první formace se vrátil Tadeáš Chroust, takže Pavel Bouška se vrátil na obvyklejší místo do druhého útoku a Novák do obrany. Místo zraněného Rožnovjáka doplnil Fojtu a Saláta ve třetím útoku Ludvík.

Právě třetí formace dokázala v první třetině dvakrát smazat brněnský náskok. Po gólové střele Hrubého z úhlu z páté minuty totiž Salát v 10. minutě vystihl rozehrávku domácích a Ludvík pohotově zakončoval z první. Pak trestuhodně chyboval i boleslavský tým a Žižka to měl před Rytychem jednoduché. Ovšem hned po 18 vteřinách Salát rychle dorážel na 2:2.

Čekání na gól ve druhé třetině mohlo skončil při přesilovce po faulu na Nováka, ale hosté neudrželi stoprocentní bilanci využití početních výhod v sérii a po třech přesilovkových trefách z předchozího víkendu tentokrát neskórovali. Pak Rytych vytáhl několik výborných zákroků, ale deset vteřin před koncem druhé třetiny ho přece jen překonal Coufal - 3:2.

Na začátku třetí třetiny hosté zvládli oslabení při vyloučení Jiřího Boušky, a pak postupně stupňovali nápor. Kejík v brněnské brance předvedl sérii vynikajících zákroků, ale v 54. minutě ho na zadní tyči překonal Tomáš Chroust po přihrávce Curneyho od pravého mantinelu.

Stav 3:3 přenesl zápas až do prodloužení, ve kterém měl dvě dobré příležitosti Curney, ale nastavených 10 minut nerozhodlo a následovaly nájezdy. Ten rozhodující v páté sérii ležérně proměnil kapitán Novotný.

Do Superfinále chybí krok, Technology Florbal Mladá Boleslav ho může udělat už v nedělním čtvrtém zápase, který se hraje v Brně od 17 hodin.