Kruté vyřazení na Czech Open. Ve čtvrtfinále po nájezdech

13. srpna 2016, Redakce

Aniž by florbalisté Mladé Boleslavi na Czech Open 2016 jedinkrát prohráli v základní hrací době, s turnajem se loučí dřív, než chtěli. Po pěti výhrách v základní a osmifinálové skupině vypadli se švédským Höllviken IBF 2:3 po nájezdech.

sobota 13. srpna 2016
2:3
(2:1, 0:1, 0:0)

Bauer - Jelínek, Novák, Křenek, Krzyžanek, Kološ, Gwuźdź - Krajcigr, Curney, Natov - Tom. Chroust, Pluhař, Gruber - J. Bouška, Novotný, Tad. Chroust.

Höllviken IBF

R. Johansson - Rundgren, Fredriksson, Rubensson, Mattsson, E. Johansson, Sandersson - Persson, M. Andersson, Ch. Andersson - Gullberg, Larsson, Wilgelmsson - Sjöstedt, Fransson, Flodin.

Branky a nahrávky: 4. Curney (Krajcigr), 4. Tom. Chroust (Krzyžanek) - 17. Fredriksson, 22. Ch. Andersson, rozh. nájezd Ch. Andersson. Rozhodčí: J. Filipčík, O. Filipčík. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 320.

Ve čtvrtek dvě vítězství, v pátek další tři. Stoprocentní výkon a hladký postup do čtvrtfinále Czech Open 2016. Bilance z prvních dvou dnů těšila, ale v sobotu už všechny předchozí výsledky nebyly podstatné. Dál už vedla cesta pavoukem, v němž se zaváhání nepovoluje.

Čtvrtfinále už se hrálo na 3x20 minut hrubého času a úvod patřil Mladé Boleslavi. Na začátku čtvrté minuty zafungovala spolupráce z prvního útoku Curney (gól) - Krajcigr (nahrávka) a na konci téže minuty Tomáš Chroust ideálně do růžku tečoval nahození Krzyžanka.

Höllviken, s nímž už Boleslav měla zkušenost ze základní skupiny (ve čtvrtek 2:1), byl zaskočený a hned poté se musel bránit v oslabení.

Švédský tým se dostal do hry až na přelomu první a druhé třetiny. Před úvodní pauzou kapitán Fredriksson snížil z brejku a Christoffer Andersson ve 22. minutě vyrovnal na 2:2.

Rychle získaný boleslavský náskok byl pryč a čtvrtfinále se změnilo ve vyrované a kolikrát i urputné.

Také Höllviken se dostal k přesilovce - hned na začátku třetí třetiny, Bauer v boleslavské bráně byl spolehlivý, dobré zákroky měl i na druhé straně Johansson. Zaváhal snad jen v polovině třetiny při padajícím obloučku z pravé strany, který dopadl na horní tyčku.

Zápas směřoval do napínavého závěru, Boleslav měla přesilovku a spoustu střel, Natova vychytal Johansson, Curney těsně minul a Gullberg v čase 59:09 trefil tyč. Musely rozhodnout nájezdy.

Rytych, který nahradil Bauera, však nevyzrál na Christoffera Anderssona, Perssona ani Johanssona a boleslavská cesta turnajem krutě skončila.