Loučení Pavla Boušky a drtivé vítězství nad Litvínovem

19. září 2015, Redakce

Tipsport Superliga 2015/2016 začala! Úřadující vicemistři Technology Florbal Mladá Boleslav v prvním kole porazili nováčka SK Bivoj Litvínov 9:2. Před zaplněným hledištěm Městské sportovní haly patřil slavnostní úvod Pavlu Bouškovi, který se loučil s kariérou.

1.kolo, sobota 19. září 2015
9:2
(2:1, 3:0, 4:1)

Koráb - Krzyžanek, Jelínek, Kološ, Kadlec, Novák, Gwuźdź - Salát, Curney, Natov - Mátl (41. Renčín), Fojta, Ekl - Tom. Chroust, Pluhař, Tad. Chroust.

SK Bivoj Litvínov

Hruška - Werner, Kašpárek, Kropáček, Běhavý, Chládek, Rybář, Hocelík, Hulič, Plomer, Černý, Krejčí, Horák, Procházka, Skalitz, Khek.

Branky a nahrávky: 15. Fojta (Kološ), 20. Salát (Curney), 29. Tad. Chroust (Jelínek), 30. Ekl (Mátl) 33. Pluhař (Gwuźdź), 43. Gwuźdź (Tad. Chroust), 44. Natov (Salát), 49. Curney (Krzyžanek), 54. Renčín (Kološ) - 14. Krejčí (Hulič), 48. Hocelík (Horák). Rozhodčí: Furmánek, Šolc. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 428.

Byly to dojemné chvíle. Rekordman v počtu startů za mladoboleslavský tým v nejvyšší soutěži (310 utkání) naposledy oblékl dres s číslem osm, který byl vzápětí vyřazen. Z rukou prezidenta klubu Josefa Volfa převzal i zarámovaný portrét podepsaný všemi členy týmu.

Kromě Pavla Boušky, který ukončil kariéru ve 30 letech z rodinných a pracovních důvodů, Mladé Boleslavi chyběl i zdravotně indisponovaný jeho bratr Jiří a rekonvalescentující Novotný, Rožnovják, Ludvík a Křenek.

Litvínov při svém historicky prvním startu v nejvyšší soutěži začal nebojácně - i díky podpoře početné skupinky fanoušků Bivojů, kteří se společně s boleslavským kotlem starali o solidní atmosféru v hledišti.

A na hřišti? Tam sice otevřel skóre Litvínov, ve 14. minutě Krejčí z pravé strany vemetl levý horní růžek, ale to bylo od Bivojů na dlouhou dobu vše.

Jinak se převážně bránili na své polovině pod boleslavským tlakem, který vyústil ve dva góly ještě do první pauzy - skórovali Fojta a Salát.

Zlomový moment? Nejspíš přišel před polovinou zápasu. V rozmezí 24 vteřin zvýšili Tadeáš Chroust s Jaromírem Eklem na 4:1.

Domácí si postupně dovolovali proti nováčkovi víc a víc, což se projevilo i ve skóre. Ve 33. minutě Pluhař zvyšoval už na 5:1, na začátku třetí třetiny se v rozmezí 55 vteřin prosadili i Natov a Gwuźdź.

Až pak se podruhé dostali ke slovu hosté, konkrétně Hocelík snižující na 2:7, ale Mladá Boleslav brzy měla odpověď po ex-třinecké ose Krzyžanek - Curney.

Pár střídání stačilo na premiérový superligový gól v mladoboleslavském dresu letní posile Renčínovi, který zasáhl do utkání od třetí třetiny a v 54. minutě zvyšoval už na 9:2.

Mladá Boleslav zahájila Tipsport Superligu drtivým vítězstvím, druhé kolo odehraje v sobotu 26. září na Vinohradech a doma v Městské sportovní hale se představí už ve sváteční pondělí 28. září proti FbŠ Bohemians. Zápas bude generálkou před Pohárem mistrů v Mladé Boleslavi (2.-4. října).