Mladá Boleslav bude hrát na Poháru mistrů o páté místo

2. října 2015, Redakce

Tým Technology Florbal Mladá Boleslav na domácím Poháru mistrů vysněnou medaili nezíská. V pátečním podvečerním čtvrtfinále podlehl úřadujícím čtvrtfinálovým šampionům SV Wiler-Ersigen 2:6. Zápas ve ŠKOENERGO Aréně sledovalo vynikajících 1 472 diváků.

pátek 2. října 2015
2:6
(0:2, 1:1, 1:3)

Rytych - Krzyžanek, Jelínek, Kološ, Kadlec, Křenek, Gwuźdź - Salát, Curney, Natov - Bouška, Fojta, Ekl - Tom. Chroust, Pluhař, Tad. Chroust (30. Mátl).

SV Wiler-Ersigen

Wolf - Meister, Wittwer, Bischofberger, Väätänen, Hirschi, Šešulka - Louis, M. Hofbauer, Fankhauser - Manninen, Kekkonen, Mendelin - Kanzig, Zimmermann, Šebek.

Branky a nahrávky: 29. Jelínek (Salát), 47. Curney (Jelínek) - 10. Kanzig (Šebek), 17. Zimmermann (Hirschi), 25. Mendelik (Väänänen), 44. Fankhauser (M. Hofbauer), 55. Wittwer (Bischofberger), 60. Väänänen. Rozhodčí: Larinovs, Gross. Vyloučení: 1:2, navíc Natov (Boleslav) 5 minut. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1472.

Zápasu předcházel slavnostní ceremoniál, během něhož pronesli slova prezident Českého florbalu Filip Šuman, náměstek primátora Města Mladá Boleslav Daniel Marek a prezident IFF Tomas Eriksson.

Pak už kapitán Jan Jelínek přivedl mladoboleslavský tým před zaplněnou tribunu ŠKOENERGO Arény a zápas podzimu mohl začít!

Úvod ve velkém tempu

Hned úvod byl strhující, z prvního boleslavského útoku bekhendem zakončoval Curney, na druhé straně přestřelil v přečíslení Fankhauser.

Po výběhu z rohu měl ve třetí minutě zajímavou šanci Salát, z rohu to zkoušel i Tomáš Chroust. Domácí přibrzdilo oslabení v sedmí minutě při trestu Gwuźdźe, na jehož konci Rytych skvěle zasáhl proti Mendelinovi střílejícímu z bezprostřední blízkosti.

V čase 9:01 už byl bezmocný po boleslavské chybě v rozehrávce, po níž se dostali do přečíslení Šebek s Känzigem a Švýcar střílel do odkryté brány.

Od té chvíle byli domácí převážně pod tlakem Wileru, který směřoval ke druhému gólu. Na konci 17. minuty se Zimmermann bleskově vytočil od matinelu čelem k bráně a trefil bližší horní růžek.

Jelínek vrátil šanci

Obraz hry se nezměnil ani na začátku druhé třetiny a ve 25. minutě, po křižné přihrávce Väänänena, skóroval Mendelin.

Vzápětí Salát vybojoval boleslavskému týmu přesilovku, jenže Natov ze středu netrefil míček ideálně a proti ráně Gwuźdźe se brankář Wolf stačil přesunout.

Až v čase 28:15 se Technologové mohli radovat, předvedli rychlou souhru proti otevřené defenzivě Wileru, Salát přes brankoviště nahrál Jelínkovi a kapitán snížil na 1:3.

Celý stadion v tu chvíli skandoval “Ještě jeden!” a boleslavská hra se skutečně zvedla, zvláštně první formace si dokázala vytvářet tlak i zajímavé střelecké pozice.

Moc nechybělo v poslední minutě druhé třetině při standardce z bezprostřední blízkosti, kdy se míček po Jelínkově střele zastavil pod gólmanem, ale nikoliv v bráně.

1 472 diváků hnalo boleslavský tým do poslední chvíle

V úvodu třetí třetiny boleslavský gólman Rytych vytáhl důležité zákroky proti Väänänenovi a Šebkovi, na druhé straně mohl potěšit 1 472 diváků Pluhař, ale brankář Wolf rukou instinktivně zasáhl.

Wileru hodně pomohl gól Fankhausera, který v čase 43:28 z dorážky zvýšil na 4:1.

Curney pumpoval rukama, když se na konci 47. minuty z pravé strany bekhendem trefil pod horní tyč a zkorigoval na 2:4.

Boleslav se tlačila do dalších šancí, jenže v 50. minutě to před soupeřovou brankou přehnal s agresivitou Natov a na pět minut oslabil svou tým. Technologové se dlouho statečně bránili, až 22 vteřin před vypršením trestu se z levého křídla prosadil Wittwer.

V čase 55:08 si boleslavský trenér Pazdera vzal oddechový čas a vyvolená šestka od té chvíle zkoušela hru bez brankáře. Švýcarští mistři však dobře blokovali boleslavské pokusy a v závěru ještě Väänänen proměnil nařízené trestné střílení. Wiler zvítězil 6:2.

Mladá Boleslav bude hrát ve ŠKOENERGO Aréně v sobotu od 21 hodin o páté místo. Soupeřem bude poražený z pátečního druhého čtvrtfinále Tatran Střešovice - Slevik.