Mladá Boleslav nastřílela Pardubicím deset gólů

17. listopadu 2014, Redakce

Zpátky na vlně vítězství! Mladá Boleslav po dvou extraligových porážkách s Ostravou a Tatranem Střešovice zabrala a v domácím utkání 10. kola AutoCont extraligy proti Pardubicím jasně dominovala. V závěrečné gólově bohaté třetině vzrostlo skóre až na 10:3.

10.kolo, pondělí 17. listopadu 2014
10:3
(1:0, 3:1, 6:2)

Výtisk - Křenek, Jelínek, Novák, Pluhař, Kadlec, Gwuźdź - Tom. Chroust, Curney, Kološ - Fojta, Salát, Rožnovják - Mátl, Ludvík, J. Bouška. Připraveni byli také Rytych, Votruba a Ekl.

Sokol Pardubice

Levínský - Ďopan, Brychta, Oubrecht, Lisa, Šťastný , Hauschke - Burian, Teichman, Zozulák – Dlesk, Krajcigr, Krigovský – Janeček, Bahník, Chmelař.

Branky a nahrávky: 6. Curney (Kološ), 31. Pluhař (Rožnovják), 33. Rožnovják (Salát), 34. Jelínek (Curney), 48. Kadlec (Bouška), 48. Tom. Chroust (Curney), 51. Křenek (Kološ), 57. Mátl (Kadlec), 59. Fojta (Salát), 59. Ludvík (Gwuźdź) - 32. Krajcigr (Burian), 54. Krajcigr, 55. Teichman (Burian). Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 410. Nejlepší hráči: Martin Rožnovják - Radek Krajcigr.

Hosté v utkání v Mladé Boleslavi neměli co ztratit a hned v úvodu je mohl nakopnout Krigovský, jehož střela se odrazila od horní tyče. Na druhé straně Curney potvrzoval tradiční sílu domácí první formace a v šesté minutě při přesilovce trefou do růžku potrestal předcházející pardubickou hru v šesti. Hned poté mohl skórovat znovu, tentokrát střela do protipohybu těsně minula bránu.

Pardubice hrozily výjimečně, ale když už se dostaly na dostřel, byla z toho šance - jako v závěru třetiny, kdy proti Krajcigrovi výborně zakročil Výtisk.

Krátce po začátku druhé třetiny měl šanci Tomáš Chroust, po něm Mátl trefil břevno a Jelínek tyč. Na druhý gól si Mladá Boleslav musela počkat až do poloviny zápasu a padl paradoxně v oslabení - povedenou kombinaci zakončoval Pluhař. Ještě při trestu Curneyho sice snížil Krajcigr těžko chytatelnou tečí, ale domácím dali do přestávky klid Rožnovják a Jelínek - 4:1.

Zřejmě definitivní zlom nastal ve 48. minutě v rozmezí 24 vteřin, kdy Kadlec číhal na dorážku před bránou a Tomáš Chroust z podobného prostoru zvyšoval už na 6:1. Nedisciplinovaní hosté v zápase pykali dohromady pětkrát a po polovině třetí třetiny využil druhou přesilovku Křenek mířící do odkrytého rohu brány.

Pardubičtí hráči sice snížili na 3:7 zásluhou Krajcigra a Teichamana, vzápětí zkusili hru bez brankáře, ale pro gól do prázdné brány si doběhl Mátl. V předposlední minutě skórovali - už opět proti chytajícímu Levínskému - Fojta s Ludvíkem zaokrouhlili skóre na 10:3.